Sanko Üniversitesi Lisansüstü Egitim Enstitüsü'nde Yeni Program

SANKO Üniversitesi Lisansüstü Egitim Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programi açildi.

Sanko Üniversitesi Lisansüstü Egitim Enstitüsü'nde Yeni Program
SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dagli, açtiklari her yeni programla ögrencilerinin kariyerlerine katki saglamanin gururunu yasadiklarini söyledi.

Prof. Dr. Dagli, tibbin bir alt disiplini olan Beslenme ve Diyetetik Bilim Dali’nin, besin ile ilgili her seye ve bunun saglik üzerindeki etkilerine odaklandigini belirtti.

Diyetisyenlerin amaçlarinin, multidsipliner çalisma ortaminda insanlarin sagligini sürdürmeleri, hastalara uygun beslenme programlari sunarak sagliklarini korumalarina destek vermek oldugunu kaydeden Prof. Dr. Dagli, söyle devam etti:

“Dünyamizin hizli temposu ve yasam tarzindaki degisiklikler nedeniyle beslenme uzmanlarina ihtiyaç her geçen gün artmaktadir. Beslenme ve Diyetetik Bölümü lisans ögrencileri, belirli yeme ve beslenme aliskanliklarinin sagligi neden ve nasil etkiledigi ile sagligi iyilestirmenin yollarini ögrenir ve deneyimlerler. Ayrica hastalara uygun sekilde bireysel metabolizmalarina dayali beslenme tedavileri tasarlamayi da ögrenirler. Beslenme ve diyetetik alaninda yüksek lisans yapmak, beslenme ve saglikli yasam alanlarinda farkli kariyerler saglamaktadir. Bu nedenle tezli lisansüstü programimizi tamamlayanlar, alaninda donanimli beslenme uzmanlari olarak yetiserek özel sektör veya kamu hastaneleri, bakim tesisleri, reklam veya pazarlama, gida üretimi gibi alanlarda ve kuruluslarda kolayca is bulabilirler.”

Prof. Dr. Dagli, “Gaziantep’te lisans programi SABAK tarafindan akredite edilmis ve alaninda donanimli ögretim üyeleri ile beslenme ve saglik alaninda kanita dayali arastirmalar yürütülmesine, sagligini gelistirmek için programlar olusturulmasina önderlik edip ülke politikasina katki veren alaninda uzman saglik profesyonelleri yetistirmek temel hedefimizdir” diyerek sözlerini tamamladi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.