Salihli Kitap Kahve'de 'Matematik Atölyesi' Yapildi

Manisa’nin Salihli ilçesindeki Kültür Sanat ve Edebiyat Dernegi bünyesinde hazirlanan Salihli Kitap Kahvesi projesi çerçevesinde düzenlenen "Matematik Atölyesi", Salihli Sahin Sen Anadolu Kiz Imam Hatip Lisesi’nde yapildi.

Salihli Kitap Kahve'de 'Matematik Atölyesi' Yapildi
Salihli Bilim Sanat Merkezi Matematik Ögretmeni Ayperi Neslihan Gök tarafindan yapilan sunumda ögrencilere basarili olmanin yollari ve matematigin insan hayatindaki ektileri anlatildi. Program öncesi konusan Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Dernegi Baskani Gündüz Aydin, proje çerçevesinde sürdürdükleri atölye, egitim ve sosyal faaliyetlerin basarili bir sekilde devam ettigini belirterek, gençlerin projeye gösterdikleri ilgiye tesekkür etti.

Salihli Bilim Sanat Merkezi Matematik Ögretmeni Ayperi Neslihan Gök, hayatta zorluklara karsi inançli ve dirençli olmasini belirterek, söyle konustu: “Sevgili ögrenciler, size verilen görevleri severek ve istekle yaparsaniz her zaman basarili olursunuz. Hayatin sartlari her zaman istedigimiz gibi olmayabilir. Bu zorluklari asmak için mücadele edenler her zaman kazanirlar. Önümüze çikan problemlere karsi çözüm odakli yaklasirsan basariyi yakalariz. Hayatin güzel anlarina da zaman ayirmak gerekir. Mesela kitap okumaya ayirdigimiz zaman çok önemlidir. Ama benim hiç zamanim yok ki, diyenlere sunu sormak isterim. Telefon veya bilgisayarinizda sosyal medyada ne kadar zaman kaliyorsunuz? Bunun arastirmasini yaptigimizda 3-5 saate kadar bu mecrada gençlerimizin gezindigini görüyoruz. Buraya zaman ayirabiliyoruz. Ama biz, kitap okumaya da, ailemizle vakit geçirmeye de, kültür ve sanat ile ugrasmaya da zaman ayirmamiz gelecegimiz ve basarimiz için önem tasimaktadir"

Program sonunda ögrencilerin sorularini cevaplayan Bilsem Matematik Ögretmeni Gök, bu program için okul idaresine ve Saküder’e tesekkür ettigini belirtti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.