Kuleba Açiklamasi 'Ukrayna, Afrika'ya Gida Ihracatini Yeniden Baslatmak Için Her Seyi Yapiyor'

Ukrayna Disisleri Bakani Dmitriy Kuleba, Liberya Disisleri Bakani Dee-Maxwell Saah Kemayah ile görüstügünü belirterek, “Ukrayna, Afrika’ya gida ihracatini yeniden baslatmak için her seyi yapiyor” dedi.

Kuleba Açiklamasi 'Ukrayna, Afrika'ya Gida Ihracatini Yeniden Baslatmak Için Her Seyi Yapiyor'
Rusya- Ukrayna savasi devam ederken, Ukrayna Disisleri Bakani Dmitriy Kuleba Liberyali mevkidasi Dee-Maxwell Saah Kemayah ile telefon görüsmesi gerçeklestirdi. Bakan Kuleba sosyal medya hesabindan görüsmeye dair yaptigi açiklamada, “Liberyali mevkidasim Dee Maxwell Kemayah ile konustum. Liberya’nin BM içindeki destegi için minnettariz. Ukrayna, Afrika’ya gida ihracatini saglamak için elinden geleni yapiyor ancak Rusya, Ukrayna limanlarina yönelik yasa disi ablukaya son vermeli ve küresel gida güvenligini baltalamayi birakmali” dedi.

AB Komisyonu Ulastirmadan Sorumlu Üyesi Adina Valean ise Ukrayna’nin tarim ürünlerini ihraç etmesine yardimci olmak için geçtigimiz Persembe günü Brüksel’de bir eylem plani sunmasinin ardindan, Ukrayna’nin 20 milyon ton tahili 3 aydan kisa bir süre içinde ihraç etmesi gerektigini açiklamisti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.