Afyonkarahisar'da 11 Hastanede HAP Tatbikati

Afyonkarahisar Il Saglik Müdürlügü tarafindan yatakli saglik hizmeti sunan bütün hastanelerin yilda bir defa planlayip uygulamasi gereken Hastane Afet Planlari (HAP) masa basi ve saha tatbikatlari kentteki hastanelerde gerçeklestirilmeye baslandi.

Afyonkarahisar'da 11 Hastanede HAP Tatbikati
Saglik Hizmetleri Baskanligi Afetlerde Saglik Hizmetleri Birimi koordinasyonunda yapilan HAP tatbikatlari bugüne kadar 11 hastanede tamamlandi. Diger hastanelerin de mayis ayi sonuna kadar tamamlanmasi planlandi. Tatbikatlar hakkinda bilgi veren Il Saglik Müdürlügü Saglik Hizmetleri Baskani Uzm. Dr. Mehmet Pala, Hastane Afet Planlarinin, yasanabilecek afetler öncesinde keske dememek adina önemli oldugunu ve afetlere karsi her zaman hazir olabilmek için kiymetli oldugunu belirtti.

HAP’in herhangi bir afet durumunda ilk 72 saat hastanelerin kendi kendine yetebilme konusunda ihtiyaç duyulan planlar oldugunun altini çizen Pala, tatbikatta yer alan bütün personele tesekkür etti. Tatbikatlar KBRN, yangin, deprem, kitlesel yaralanmalar konular üzerinde gerçeklestiriliyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.