Batman Üniversitesi Uluslararasi Sempozyumlara Ev Sahipligi Yapmaya Devam Ediyor

Ulusal ve uluslararasi birçok sempozyuma ev sahipligi yapan ve alaninda uzman bilim insanlarini üniversite ve sehirle bulusturan Batman Üniversitesi, yeni bir uluslararasi sempozyuma daha ev sahipligi yapmaya hazirlaniyor.

Birlesmis Milletler Mülteciler Yüksek Komiserligi (United Nations High Commissioner for Refugees) ve Içisleri Bakanligi Göç Idaresi Baskanligi destegiyle 14-15 Nisan tarihleri arasinda gerçeklesecek olan ekonomi, sosyal, siyasal ve kültürel boyutlariyla göçlerin gelecegi uluslararasi sempozyumu üniversitenin ev sahipliginde düzenlenecek.

Uluslararasi göçün geleceginin yerel ve uluslararasi tüm paydaslarla derinlemesine tartismaya açilacagi sempozyum, çesitli kurum ve kuruluslarin paydasliginda gerçeklesecek. Basta ABD olmak üzere Avrupa, Ortadogu, Güney Afrika ve Uzakdogu Asya ülkelerinden birçok katilimcinin yer alacagi sempozyumun açilisi, birlesmis Milletler Mülteciler Yüksek Komiserligi Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc tarafindan yapilacak. Sempozyumda ayrica ünlü karikatürist Yaser Alahmad’in “göç” temali sergisi de katilimcilarin ziyaretine açilacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.