Antalya-Konya Karayolunda Kar Yagisi Yeniden Basladi

Antalya’yi Konya’ya baglayan Akseki-Seydisehir karayolu üzerinde bin 825 metre rakimli Alacabel mevkiinde kar yagisi yeniden basladi. Kar kalinligi 15-20 santimetreye kadar ulasirken karayolu saat 20.30 itibariyla tirlarin geçisine kapatildi.

Antalya-Konya Karayolunda Kar Yagisi Yeniden Basladi
Dün baslayan kar yagisi sabah saatlerinde etkisini yitirdi. Kar yagisi aksam saatlerinde yeniden etkisini arttirdi. Akseki merkezden itibaren baslayan kar yagisi Akseki’nin Yarpuz Mahallesi’nden itibaren etkili oluyor. Kar yagisi ile birlikte buzlanma nedeni ile güvenlik açisindan Akseki-Seydisehir karayolu uzun araçlara kapatildi. Akseki Bölge trafik ekipleri tarafindan uzun araçlar dinlenme tesislerine yönlendiriliyor. Ayrica buzlanma nedeni ile de diger araçlarin geçisine zincirli geçislerine müsaade ediyor.

Kar yagis sebebiyle Karayollari Alacabel ekipleri de harekete geçti. Ekipler trafik akisinda aksama yasanmamasi için yolda kar kürüme ve tuzlama çalismalari yapiyor.

Akseki Bölge Trafik ve Karayollari ekipleri yolu kullanacak olan sürücülerin zincirlerini yanlarinda bulundurmalarini istedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.