Yagmur Yagisi Edirnelileri Sevindirdi

Edirne’de yagmur yagisi araliklarla yer yer etkili olurken, vatandaslar uzun süredir beklenen yagmura sevindi.

Yagmur Yagisi Edirnelileri Sevindirdi
Hava tahminlerinin ardindan Trakya’da yagmur yagisi yer yer etkili oldu. Yagis sebebiyle yagmura hazirliksiz yakalanan vatandaslar zor anlar yasadi, tedbir alarak semsiyeleriyle disari çikan vatandaslar ise islanmaktan kurtuldu. Yagisla beraber cadde ve sokaklarda su birikintileri olustu.

Yagisli havada ise gitmek için bekleyen vatandaslardan Ayse Çotuk, yagmur yagisi nedeniyle mutlu oldugunu belirterek, “Çiftçilerimiz yagmur yagisindan çok mutlu oldu. Ekin ektiler ama uzun bir süre yagmur yagmiyordu, su an ise yagistan dolayi hepsi mutlu oldu. Çiftçilerimizin de mesajlarini aliyoruz, yagisla beraber ekinlerinin çiktigini söylüyorlar. Yagmurda islanmak da güzel, siirsel oluyor. Normalde semsiye kullanmiyorum ama bugün kendimi korudum. Herkesin bu durumdan memnun oldugunu düsünüyorum” dedi.

Beklenen yagmur yagisi nedeniyle sevinçli oldugunu belirten Tülay Yörük, çiftçilerin bugdaylarini ektigini ve yagmur beklediklerini ifade ederek, “Meriç ve Tunca nehirlerinde sularin yükselmesini bekliyoruz. Sularin yeniden çogalmasini bekliyoruz. Yagisli hava nedeniyle sevinçliyiz” ifadelerini kullandi.

Trakya’da yagislarin devam edecegi tahmin ediliyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI