Yalova Emniyeti'nden Hirsizlik Mallarinin Ikinci El Satisi Için Önlem

Yalova Il Emniyeti Asayis Sube Müdürlügü tarafindan hirsizlik mallarinin satisinin önüne geçilmesi için alinan bir dizi karar uygulamaya geçirilecek.

Asayis Sube Müdürlügü koordinesinde hazirlanan çalisma Yalova Valiligi tarafindan onaylandi. Valilik karari dogrultusunda hirsizlik mallarinin ikinci el satisinin önüne geçilmek isteniyor. Konuyla ilgili Yalova Emniyet Müdürlügü’nden yapilan açiklamada su ifadelere yer verildi:

“Hirsizlik suçunu konu esyanin ikinci el piyasasinda satisinin önlenmesi, bir menfaat temini açisindan cazip bir yol olarak görülmesinin önüne geçilmesi, hirsizlik olaylari sonrasi elde edilen esyanin tespiti üzerine olayin aydinlatilmasi, süphelilerin tespiti/yakalanmasi ve kamu düzeninin korunmasi amaciyla, ruhsatsiz ikinci el malzeme alim-satimi yapan isyerleri/kisiler hakkinda ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde islem yapilmasi, Ikinci el malzeme alip satan dükkanlarin ve sokakta hurda toplayanlarin çalisma saatlerinin 07.00-21.00 saatleri olarak belirlenmesi, bu saatlerin haricinde hurda toplanmasina, alinip satilmasina müsaade edilmemesi, konunun bizzat kaymakamlar ile emirleri altindaki kolluk kuvvetlerince önemle takip edilmesi ve uygulamada herhangi bir aksakliga meydan verilmemesi seklindedir. Yalova Il Emniyet Müdürlügü olarak halkimizin saglik, huzur ve güvenliginin saglanmasina yönelik çalismalarimiz zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin kararlilikla sürdürülecektir.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI