Battalgazi'deki Gençlik Yatirimlarina Ödül

AK Parti Yerel Yönetimler Baskanligi tarafindan düzenlenen ‘Tam Bana Göre Festival’ organizasyonunda Malatya’nin Battalgazi Belediyesi tarafindan hayata geçirilen ‘Battalgazili Gençler Sporla Hayat Bulsun’ projesi ödüle layik görüldü. Ödülü Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder, AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Özhaseki’den aldi.

Battalgazi'deki Gençlik Yatirimlarina Ödül
Ankara’da AK Parti Yerel Yönetimler Baskanligi’nin Millet Bahçesinde düzenledigi ve Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in katilimiyla ‘Tam Bana Göre Festival’ sloganiyla gerçeklesen ‘Yerel Yönetimler Gençlik Festivali’nde Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder’in hayata geçirdigi gençlere yönelik hizmetleri kapsayan projesi ödül aldi. Spor yapma imkani sinirli olan gençlerin saglikli yasamalarina katkida bulunmak ve teknoloji kullaniminin olumsuz etkilerini ortadan kaldirmak amaciyla, ‘Battalgazili Gençler Sporla Hayat Bulsun’ projesi yapilan degerlendirme sonrasinda ödüle layik görüldü.

Tam Bana Göre Festivalde açtigi stantla yer alan ve baskent Ankara’da özellikle gençler tarafindan çok yogun ilgi gören Battalgazi Belediyesi standini ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimler Baskani, Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Özhaseki, Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder’e verdi. Özhaseki, ilçeye yapilan diger yatirimlar hakkinda da bilgiler aldi. Baskan Güder, standi ziyaret eden ve projeler hakkinda bilgi alarak ödülü takdim eden AK Parti AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Özhaseki’ye tesekkür etti.

“Ödül bizlere heyecan katti”

Gençlere yatirimin gelecege yatirim oldugunun altini çizen Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder yaptigi açiklamada, “Ankara’da Tam Bana Göre Festivalinde yerimizi aldik. Belediyeler yapmis olduklari etkinlikleri sergilemek üzere Ankara’da bir araya geldiler. Bizde Battalgazi Belediyesi olarak, gençlerimizle ilgili yapmis oldugumuz çalismalari Ankara’ya tasidik. Göreve geldikten sonra sadece 5 adet gençlik ve egitim merkezimizde 50 binin üzerinde gencimizi bulusturduk. Teknoloji, sportif ve sanatsal faaliyetlerle ilgili yatirimlarimizla gençlerimiz zamanlarini degerlendiriyorlar. Bu çalismalardan dolayi bir de ödül aldik. Bu ödül bizim için anlamli oldu. Spor yapma imkani sinirli olan gençlerin saglikli yasamalarina katkida bulunmak ve teknoloji kullaniminin olumsuz etkilerini ortadan kaldirmak amaciyla her mahallede farkli bir spor alani kurduk. Bu alanlar gençlerimizin saglikli yasam sürmelerini saglarken, zihinlerini de gelistiriyor. Gençlerimizi seviyoruz ve onlar için yatirimlarimizi sürdürecegiz. Aldigimiz bu ödül de bizi heyecanlandirdi ve bu heyecanimizi yine gençlerle paylasarak, onlarla istisare ederek yatirima dönüstürecegiz. Bizleri bu ödüle layik gören herkese tesekkür ediyorum. Standimizi ziyaret eden ve ödülü bizlere veren AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Özhaseki baskanimiza da sükranlarimi sunuyorum ” dedi.

Baskent Millet Bahçesi’ndeki ‘Tam Bana Göre Festival’ 4 gün boyunca 300 etkinlige ev sahipligi yapacak. Festivalde yer alan Battalgazi Belediyesi’nin standinda eslestirme oyunu, alt futbol, hat sanati gibi farkli aktiviteler yer alirken, kayisinin yani sira çesitli ikramlar yapiliyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.