Malatya'da 'Cumhuriyet' Resepsiyonu

Malatya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami dolayisiyla düzenlenen resepsiyonda konusan Vali Hulusi Sahin, “Bizler Cumhuriyetimizle ve cumhuriyetimizin kazanimlariyla gurur duyduk. Ne kadar güçlü bir devlet oldugumuzu bir kere daha gördük” dedi.

Malatya'da 'Cumhuriyet' Resepsiyonu
Malatya’da Cumhuriyetin kurulusunun 99. yildönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami münasebetiyle Vali Hulusi Sahin ve esi Ebru Sahin ev sahipliginde resepsiyon düzenlendi.

Vali Hulusi Sahin ve esi Ebru Sahin, 2. Ordu Kurmay Baskani ve Garnizon Komutani Tümgeneral Tuncay Altug, Büyüksehir Belediye Baskani Selahattin Gürkan, kurum müdürleri, muhtarlar, sehit yakinlari, gaziler, TSK mensuplari, STK temsilcilerinin katildigi resepsiyonda konusan Vali Sahin, "Bu etkinliklere halkimiz yogun ve coskulu bir sekilde katilim sagladi. Etkinlikleri ilgiyle, sevgiyle, coskuyla izlediler. Bizler Cumhuriyetimizle ve Cumhuriyetimizin kazanimlariyla gurur duyduk. Ne kadar güçlü bir devlet oldugumuzu bir kere daha gördük. Biz bu kadar güçlü olmasak bu cografyada bizi barindirmazlar. Biz ayakta, diri ve iri olmak zorundayiz. Biz ayaklarimizin üzerinde kendi gücümüzle durduk. Devletimizi ilimle, irfanla kurduk ve bundan sonra da devletimizi ilimle irfanla ayakta tutmaya devam edecegiz” diye konustu

Inönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Il Milli Egitim Müdürlügü müzik ögretmenlerinin katkisiyla müzik dinletisinde gerçeklestirildigi resepsiyon sonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami pastasini Vali Sahin, 2’nci Ordu Kurmay Baskani ve Garnizon Komutani Tümgeneral Tuncay Altug ve Büyüksehir Belediye Baskani Selahattin Gürkan birlikte kesti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI