Prefabrik Ev Vaadiyle Dolandiriciliga 17 Tutuklama

Kocaeli ve Sakarya polisinin ortak yürüttügü operasyonda, sahte internet siteleri üzerinden prefabrik ev yapimi ve satimi vaadiyle vatandaslari dolandirma suçundan gözaltina alinan 23 süpheliden 17’si tutuklandi. Sahislarin ikametlerinden çok sayida dijital materyal ile pos cihazi, sözlesme, senet ve benzeri doküman ile yaklasik 285 bin TL’lik para ve ziynet esyasi ele geçirildi.

Prefabrik Ev Vaadiyle Dolandiriciliga 17 Tutuklama
Edinilen bilgilere göre, Siber Suçlarla Mücadele Sube Müdürlüklerince koordineli olarak yürütülen çalismada, olusturduklari sahte internet siteleri üzerinden prefabrik ev yapimi ve satimi vaadiyle vatandaslari dolandiran sahislara yönelik Sakarya’da 20 adrese operasyon düzenlendi.

Operasyon çerçevesinde 14 Ekim’de 23 sahis yakalanarak gözaltina alindi. Yapilan GBT sorgusunda süphelilerden birinin 32, bir süphelinin de 17 suç kaydi oldugu belirlendi. 3 süphelinin ise ’nitelikli dolandiricilik’ suçundan aranma kaydi oldugu tespit edildi. Sahislarin ikameti ve ofis olarak kullandiklari dairelerde yapilan aramalarda 2 ruhsatsiz tabanca, sahte kimlik, çok sayida dijital materyal ile pos cihazi, sözlesme, senet ve benzeri doküman ile yaklasik 285 bin TL degerindeki para ve ziynet esya ele geçirildi.

Emniyetteki islemleri tamamlanan 23 sahistan 3’ü serbest birakildi. Adli mercilere sevk edilen 20 süpheliden 3’ü adli kontrol sartiyla serbest birakilirken 17 sahis ise tutuklandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.