3 Ay Önce Yürüyordu, Aniden Fenalasti, Beyin Tümörü Oldugu Ortaya Çikti

Adana’da 3 ay önce ortaya çikan beyin sapi tümörü nedeniyle yataga bagimli hale gelen 6 yasindaki Esila Mina’nin babasi kizinin iyilesmesi için çabaliyor.

3 Ay Önce Yürüyordu, Aniden Fenalasti, Beyin Tümörü Oldugu Ortaya Çikti
Ceyhan ilçesinde yasayan Feyzi Can (36) ve Deniz Özdogan (33) çifti 11 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten Yunus (10) ve Esila Mina (6) isimli 2 evlatlari dünyaya geldi. Çift, 5 sene önce anlasamayarak bosandi, çocuklar da baba ile birlikte kaldi.

Herhangi bir rahatsizligi olmayan ve anaokuluna giden Esila Mina’nin 3 ay önce parkta oyun oynarken göz ve çenesi sola dogru yamulup agzindan da köpük geldi. Baba Feyzi Can hemen kizini önce Ceyhan Devlet Hastanesi’ne kaldirdi. Burada yapilan ilk müdahalenin ardindan küçük çocuk Adana Sehir Egitim ve Arastirma Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastanede yapilan tetkikler sonucu Esila Mina’ya beyin sapi tümörü (diffüz pons gliomu) teshisi konuldu. Cerrahi müdahale yapilamayan Esila Mina’nin kemoterapi ve radyoterapi yöntemiyle tedavisi sürerken yataga bagimli hale de geldi.

Baba Feyzi Can, kizini birçok hastaneye de götürdü ancak doktorlardan tümörün riskli bir bölgede olmasi nedeniyle tedavinin Istanbul veya Ankara’da özel merkezlerde ya da yurt disinda yapilabilecegini ögrendi.

“Kizimin ölmesini istemiyorum”

Kizinin az bir ömrünün kaldigini söyleyen baba Feyzi Can, “Bundan 3 ay önce biranda kizimin çenesi sola dogru yamuldu ve agzindan köpük geldi. Hastaneye kaldirdik ve beyninde tümör oldugu ortaya çikti. Yerinin de çok riskli oldugunu söylediler. Suan kizim konusma yetisini kaybetti. Sol bacak ve sol kolunda güç kayiplari oldu” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.