Kumluca'daki Ekolojik Çesitlilik Haritalandirilacak

Antalya’nin Kumluca Ilçesinde “Orman Ekosistem Hizmetleri Raporunun Hazirlanmasi ve Biyolojik Çesitliligin Yönetim Planlarina Entegrasyon Önerilenin Gelistirilmesi” konulu seminer düzenlendi.

Kumluca'daki Ekolojik Çesitlilik Haritalandirilacak
Orman içindeki ekolojik çesitliligi (hayvan, böcek ve bitki) tespit etmek ve konumlandirmak amaciyla Kumluca Uygulama Oteli toplanti salonunda gerçeklestirilen seminere, Orman Genel Müdürlügü Eko Sistem Hizmetleri Sube Müdürü Umut Ahmet Sekercan, Antalya Orman Bölge Müdürlügü Odun Disi Ürünler Sube Müdürü Abdullah Yüksel, Kumluca Orman Isletme Müdürü Cengiz Okudan, Proje sahibi, Orman Yüksek Mühendisi Yilmaz Bilensoy, Prof. Dr. Serkan Gülsoy, Doç. Dr. Halil Süel, Doç. Dr. Ahmet Mert, Orman Bölge Sefleri ve orman isletme personelleri katildi.

Seminerde, seminerin açilis konusmasini proje sahibi Orman Yüksek Mühendisi Yilmaz Bilensoy yapti. Yilmaz Bilensoy, “Bu seminerde Kumluca bölgesindeki ekolojik çesitlilige deginilecek. Amacimiz öncelikle ekolojik çesitliligi ortaya çikarmak ve haritalandirmaktir. Çesitliligi ortaya çikarmak yetmez. Amaç bunlarin nerelerde oldugunu tespit etmek ve harita üzerinde belirterek, konumlandirmaktir. Önemli olan budur. Bu çalismalari yaparken de orman bölge seflerimizden ve orman isletme müdürlügümüzün bilgilerinden faydalanacagiz” dedi.Kumluca Orman Isletme Müdürü Cengiz Okudan ise,“ Ekolojik varligin nerelerde oldugu tespit edilecek. Degerli hocalarimiz tarafindan haritalandirilacak, konumlandirilacak. Bu çalismalar rapor haline getirilecek. Bu çalismalar rapor haline getirilip kitap seklinde basilinca bizim arsivlerimizde bulunacak. Bizde bu her zaman bu arsivden yararlanacagiz. Çok yararli bir çalisma olacak” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.