S&Amp;P Açiklamasi Piyasa Kosullari 2021'In Ikinci Yarisinda Sukuk Ihraci Için Destekleyici Olmaya Devam Edecek

Uluslararasi kredi derecelendirme kurulusu Standard & Poor's (S&P), düsük faiz oranlari ve bol likidite ile piyasa kosullarinin 2021'in ikinci yarisinda sukuk ihraci için destekleyici olmaya devam edecegini öngördü.

S&P'den yapilan açiklamada, çogu Islami finans ülkesinin nüfuslarini asilamaya devam etmesinin ve petrol fiyatlarinin 2021 için varil basina yaklasik 65 dolarda dengelenmesinin beklendigi aktarildi.

Söz konusu faktörlerin bu yil 2020'ye kiyasla daha güçlü sukuk piyasasi performansina isaret ettigi belirtilen açilamada, düsük faiz oranlari ve bol likidite ile piyasa kosullarinin 2021'in ikinci yarisinda sukuk ihraci için destekleyici olmaya devam edecegine inanildigi aktarildi.

Açiklamada, 2020'de 139,8 milyar dolar olan sukuk ihracinin 2021'de 140 ila 155 milyar dolar araligina ulasmasinin beklendigi kaydedildi.

Sukuk ihracinin geçen yilin ilk yarisinda 86,4 milyar dolar seviyesinde gerçeklestigi hatirlatilan açiklamada, 2021'in ilk yarisinda sukuk ihracinin Malezya ve Suudi Arabistan'daki ihraçlar sayesinde 90,6 milyar dolar oldugu bildirildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.