Ilkadim'dan 'Kurbaniniz Sevince Dönüssün' Kampanyasi

Ilkadim Belediye Baskani Necattin Demirtas, "Kurban paylasmak demektir. ‘Kurbaniniz Sevince Dönüssün’ sloganiyla baslattigimiz kampanya ile kurbanlarinizi ihtiyaç sahibi ailelere biz ulastiralim” dedi.

Ilkadim'dan 'Kurbaniniz Sevince Dönüssün' Kampanyasi
Paylasmanin, yardimlasmanin hakim oldugu Anadolu topraklarinda bayramlarin, bayram anlayisi içinde kutlanmasi, özellikle yardimlasma, paylasma gibi toplumsal birlik ve beraberlik ile ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek ”Kurbaniniz Sevince Dönüssün” kampanyasi hakkinda bilgiler aktaran Baskan Demirtas, "Bu yil Sosyal Yardim Müdürlügümüz tarafindan ilçemizde belirlene 4 binin üzerindeki ihtiyaç sahibi ailenin de yüzlerini güldürecek olan ’Kurbaniniz Sevince Dönüssün’ü büyüterek bu bayramda da herkesin hissesine iyilik düsmesini istiyoruz. Seffaf ve oturmus bir sistemle vekâletle kurban kesmek isteyen hemserilerimizin kurbanlarini keserek ihtiyaç sahiplerine ulastirmayi düsünüyoruz. Pandemi dolayisiyla sosyal mesafenin önem arz ettigi günlerde hemserilerimizden ricamiz güvenilir bir sekilde saglikli bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirmelerini istiyoruz. Kurbanin temel ögesi paylasmak. Kurban ibadetini baslatmis oldugumuz kampanya araciligiyla yerine getirmek isteyen hemserilerimiz ister getirdigi hissesi ile isterse de kurbanlik bagislayacak olan vatandaslarimiz için küçük bas kurban veya büyükbas kurban hisselerinin kesimlerin yapacagiz. 23 Temmuz aksami bitecek olan kampanyamiza Sosyal Yardim Müdürlügümüz üzerinden ya da yardim hattimizdan bizlere ulasarak bagis yapmak isteyen vatandaslarimizdan vekaletlerini de alinarak kalpleri mutmain bir sekilde kurban ibadetlerini yerine getirmis olacagiz” diye konustu.“Soguk hava depolarinda muhafaza edecegiz”

Kurbanlar ise parçalandiktan sonra paketlenecek, kemiksiz et ve kemikli et seklinde üçer kiloluk ambalajlarda vakumlanarak sifirin altinda 18 derece hava depolarinda dondurulup muhafaza edilecek. Konuyla ilgili Baskan Demirtas, “Dondurulmus kurban bagislari; Sosyal Yardim Müdürlügümüzün sistemi üzerinden, ihtiyaç sahiplerine ulastirilacak. Basta büyüklerimizi, ihtiyaç sahiplerini, yakinlarimizi, ayrica ülkemizi güvenli bir gelecege ulastirmak için gözlerini kirpmadan tehditlere karsi koyan, milletimizin, huzur ve güvenligi için canini veren sehitlerimizin ailelerini ve gazilerimizi de bu güzel bayram gününde ziyaret ederek sevindirelim, onlari unutmadigimizi gösterelim” seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.