Kusadasi'nda Yesil Odakli Çalismalar Devam Ediyor

Kusadasi Belediyesi, sendikal mücadelenin kadin önderlerinden Zehra Kosova’nin ismini tasiyan parkin yapiminda son asamaya geldi. 2001 yilinda yasamini yitiren Kosova’nin ismini yasatacak olan park Kadinlar Denizi Mahallesi Sehit Er Serkan Altinkaynak 2. Sokak üzerinde yer aliyor.

Kusadasi'nda Yesil Odakli Çalismalar Devam Ediyor
Kusadasi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlügü, “Daha Yesil Bir Kent” hedefiyle yürüttügü çalismalara araliksiz devam ediyor. Rutin ot biçme, agaç budama ve zirai ilaçlama gibi islerini sürdüren ekipler bir yandan da kente yeni yesil alanlar kazandirmak için çalisiyor. Bu kapsamda Kadinlar Denizi Mahallesi Sehit Er Serkan Altinkaynak 2. Sokak üzerindeki parkin yapim çalismalarinda sona gelindi.

Park ve Bahçeler Müdürlügü’ne bagli ekipler Zehra Kosova Parki’nda peyzaj ve çevre düzenleme çalismalarini tamamladi. Bu kapsamda parka çocuk oyun grubu ve spor aletleri yerlestirildi. Çimlendirme ve agaç dikim çalismalari da sona eren parkin aydinlatma sistemleri de takildi. Yürüyüs yollari da tamamlanan parka son olarak oturma gruplari yerlestirilecek.

Kusadasi Belediyesi Ocak Ayi Olagan Meclis Toplantisi’nda alinan kararla Türkiye isçi hareketinin ilk temsilcilerinden Zehra Kosova’nin isminin verildigi parkta yürütülen çalismalar vatandaslar tarafindan büyük bir memnuniyetle karsilandi. Kusadasi Belediyesi, geçtigimiz 2 yil içerisinde ise Mehmet Alkisli, Dr. Ali Alkis ve Aras Büyüktanir gibi kent hafizasinda yer etmis isimlerle birlikte Muzaffer Izgü, Neslican Tay gibi ülke çapinda taninirligi olan kisilerin isimleri yapimi tamamlanan parklarda ölümsüzlestirilmisti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.