Doç. Dr. Erdem Güven, Izsiz Kol Germede J-Plasma Teknolojisini Anlatti

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Doç. Dr. Erdem Güven, estetik alaninda en çok tercih edilen islemlerden kol ve bacak germede en son teknoloji olan soguk plazma ‘Renuvion J-Plasma’ cihaziyla uygulanan ve vücutta kesi açilmasina gerek kalmadan sikilasmayi saglayan islemin detaylarini anlatti.

Doç. Dr. Erdem Güven, Izsiz Kol Germede J-Plasma Teknolojisini Anlatti
Estetik alaninda en çok tercih edilen islemlerden olan kol ve bacak germe islemi bazi hastalarda geride kalan izlerden dolayi ciddi görüntü problemleri ortaya çikabiliyor. Hatta bu görüntüden korktuklari için ameliyattan vazgeçenler bile var. Bu sorunun çözümü için gelistirilen en son teknoloji soguk plazma ‘Renuvion J-Plasma’ cihaziyla uygulamasini Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Doç. Dr. Erdem Güven anlatti.

Güven, vücutta kesi açilmasina gerek kalmadan sikilasmayi saglayan islemin detaylarini anlatarak, “Kol altlarinda ve bacaklarinin iç tarafinda biriken fazla yaglardan kurtulmak için estetik cerrahlarinin kapisini çalanlarin en çok talep ettigi uygulama ’liposuction’, yani halk arasinda bilinen adiyla yag aldirma islemidir. Ancak bu islemden sonra deride sarkma ve gevseme görülebiliyor. Bu sarkmalarin düzeltilmesi için de geleneksel yöntemde fazla deri çikariliyor ve o bölgede bir iz olusuyor. Bazi kisiler, iz olusmasindan korktuklari için bu ameliyatlardan uzaklasabiliyor" dedi.Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Doç. Dr. Erdem Güven, liposuction sonrasi meydana gelen sarkma sorununun çözümü için soguk plazma teknolojisinden faydalandiklarini açiklayarak, “Liposuction yaptiracaklarin en büyük korkusu, islem sonrasi söz konusu bölgede gevseklik, sarkma, dalgalanma olmasi. Özellikle kol altinda, bacak iç yüzünde kasik bölgesine dogru olan kisimlarda ve gidi bölgesinde bu durumu engellemek için daha önce lazer liposuction ya da vaser liposuction’dan faydalaniyorduk. Günümüzde ise teknolojinin son imkanlarindan yararlanilarak üretilen Renuvion J-Plasma adi verilen cihazi kullaniyoruz” ifadelerini kullandi.

Kolajen liflerini kisaltarak sikilasma sagliyor

Doç. Dr. Erdem Güven, J-Plasma cihazinin nasil etki ettigini ise söyle anlatti, “Cihazin temel çalisma prensibi, radyofrekans enerjisinin dokulardaki kolajeni kisaltmasi üzerine dayaniyor. Yani radyofrekansin degdigi dokuda bir küçülme meydana geliyor. Nasil ki tavaya attigimiz et parçasi isiyla birlikte üçte biri oraninda küçülüyorsa, ayni durum burada da yasaniyor. Sadece isi enerjisi yerine radyofrekansi kullaniyoruz. Radyo dalgalari, kolajen liflerine degdigi anda orada bir kisalma meydana getiriyor. Tabii bu aslinda eskiden beri bilinen bir teknoloji. Uygulamanin yeniligi ise surada, Radyofrekansi helyum gaziyla birlestirerek isisini düsürmüsler. Helyum gazi, sogutucu etki yaparak dokularin yanmasini engelliyor.”

Dr. Güven, cihazla genellikle bel, kol alti, karin, iç bacak ve gidi bölgelerine uygulama yaptiklarini belirti.

Kesi yapmadan vücut sekillendirme imkani sunuyor

Renuvion J-Plasma’nin avantajlarindan da bahseden Dr. Güven, cihazin vücutta kesi açilmasina gerek kalmadan sikilasma sagladigini ifade etti.

Güven, “Hastalarin büyük bölümü, vücutlarinda iz kalmadan sikilasmak istiyor. Ancak sikilasmanin iz olmadan gerçeklestirilmesi gerçekten çok zor. J-Plasma cihazi ise bunu mümkün kiliyor. Liposuction’la kombine sekilde uygulanan yöntem, gevsemis olan deri dokusunu sikilastirirken kesi yapmadan vücut sekillendirme imkani sunuyor” seklinde konustu.Uygulama basligi kisiye özel

Doç. Dr. Erdem Güven, Renuvion J-Plasma’yi denemek isteyen, ancak pandemi nedeniyle hijyen konusunda kaygi yasayan hastalar için ise, “Estetik ve cerrahi islemlerin yapildigi ortamlarda hijyen her zaman en üst seviyededir. Ayrica bizim ‘elcik’ dedigimiz J-Plasma cihazinin uygulama basligi, kisiye özel oluyor. Yani elcik her hastaya bir kere kullaniliyor ve steril bir sekilde uygulama yaptiktan sonra atiliyor” diye konustu.

Kaynak: İHA