Sinop'ta, 26. Gezici Film Festivali Sona Erdi

Sinop'ta, Ankara Sinema Dernegince Kültür ve Turizm Bakanliginin katkilariyla düzenlenen 26'nci Gezici Film Festivali sona erdi.

Sinop Belediyesi ev sahipliginde, Halk Egitim Merkez Salonu'nda gerçeklestirilen festival, yönetmenligini Nazli Elif Durdu'nun yaptigi, basrollerini Nihal Cengiz, Sadi Celil Cengiz ve Serpil Gül'ün paylastigi "Zuhal" filminin gösterimi ile tamamlandi. Festivalde filmleri yaklasik 3 bin kisi izledi.

Ankara Sinema Dernegi Baskani Ahmet Boyacioglu, festival boyunca filmlere yogun ilgiden son derece memnun oldugunu bildirdi.

Gösterimler sonrasi oyuncu ve yönetmenlerle söylesi yapildigini dile getiren Boyacioglu, söyle devam etti:

"Türk sinemasinin ödüllü filmleri ile birlikte oyuncu ve yönetmenlerini agirlayan Sinoplular, film sonrasinda yapilan söylesilerle yönetmenleri terlettiler. Örnegin 'Diyalog' filmin yönetmeni, senaristi ve yardimci yönetmeni seyirci karsisinda filmle ilgili soru yagmuruna tutuldu. Filmin süresi 91 dakika, söylesi ise 50 dakika sürdü. Yani hem ilgi çok hem de izleyicilerin sordugu sorular çok güzeldi. Bu durum beyaz perdeye olan ilgiyi de artiriyor. Ayrica Sinop'ta sinema olmayisinin eksikligini burada yeniden gördük. En kisa sürede bu kente sinema salonu yapilmasi için gerekli çalismalar ve ugrasi verecegiz. Üç gün boyunca Sinop festivalinden çok mutlu olarak ayriliyoruz. Buradan Sinop belediye baskanimiza, Telvin Sanat Akademisine ve emegi geçenlere tesekkür ediyorum."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.