Hasankeyf'te 'Gökyüzü Gözlem Ve Fotograflama Etkinligi' Düzenlendi

Batman'in tarihi Hasankeyf ilçesinde düzenlenen "Hasankeyf Gökyüzü Gözlem ve Fotograflama" etkinligine farkli illerden fotografçilar katildi.

Batman Valiligi, Hasankeyf Kaymakamligi ile Il Kültür ve Turizm Müdürlügü tarafindan Hasankeyf'in tanitimi amaciyla ilk kez düzenlenen etkinlikte 100'e yakin fotografçi yer aldi.

Hasankeyf Müzesi ziyareti ile baslayan etkinlik tarihi Hasankeyf yerleskesinde devam etti. Burada gün batimi fotografi çeken fotografçilar daha sonra yakilan kamp atesinin etrafinda halay çekti. Fotografçilar en güzel gökyüzü fotografini çekebilmek için birbirleriyle yaristi.

Il Kültür ve Turizm Müdürü Ihsan Aslanli, AA muhabirine, etkinlige Türkiye'nin farkli illerinden çok sayida fotografçinin katiliminin mutluluk verici oldugunu söyledi.

Ünlü fotograf sanatçilarinin da katildigi etkinligin Hasankeyf'in tanitimina katki sundugunu ifade eden Aslanli, "Ayni zamanda önümüzdeki günlerde bir uluslararasi tanitima vesile olabilecek küçük bir örnegi gerçeklestirmis olduk. Önümüzdeki günlerde uluslararasi tanitim etkinliginde hep birlikte olacagiz." dedi.

Türkiye Fotografçilar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Berk Yürek de Hasankeyf'in genel yapisini anlatabilen fotograflar çektiklerini aktararak sunlari söyledi:

"Birçok ilden bu etkinlige katilan fotografçilar, dagcilar ve dogaseverler bir araya geldik. Hakikaten dogal güzellik olarak çok güzel bir ortam burasi. Bizler de Türkiye fotograf sanatçilari federasyonu olarak buradaki etkinligi fotograflamak, genis kitlelere ulastirmak anlaminda Sayin Valimize, Il Kültür ve Turizm Müdürümüze, Hasankeyf Kaymakamimiza destek olmak için her zaman var oldugumuzu beyan ederim."

Uluslararasi Fotograf Sanati Federasyonu Fotograf Akademisi Medya Koordinatörü Reha Bilir ise Hasankeyf Müzesi ayrica hayran kaldigini anlatarak "Gerçekten mükemmel bir müze. Çok keyifle hazirlanmis, çok emek verilmis. Gezerken çok zevk aldim. Bugün gerçekten Hasankeyf'in keyfini yasiyoruz. Çok mutlu oldum. Herkese tesekkür ediyorum." ifadelerini kullandi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.