Cumhurbaskani Yardimcisi Oktay'dan, Kiliçdaroglu'na Cevap Açiklamasi 'Hodri Meydan'

Cumhurbaskani Yardimcisi Fuat Oktay, “Bugünden itibaren Kiliçdaroglu’nun vesayet özlemli tehditlerine karsi her bir kamu çalisanimiz ve bürokratimiz milletimize olan hizmetine performansini katlayarak cevap verecektir. Hodri meydan” dedi.

Cumhurbaskani Yardimcisi Fuat Oktay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun, kamu çalisanlari ve memurlara yaptigi çagriya cevap olarak sosyal medya hesabindan bir açiklama yayimladi. Cumhurbaskani Yardimcisi Oktay, söz konusu paylasiminda su ifadeleri kullandi:

“Bugün 18 Ekim 2021. Kiliçdaroglu’nun kamu kurumlari ve görevlilerini saibe altinda birakarak ‘ahir, lagim, pislik, mafyatik düzen, militan’ gibi hastalikli ruh hallerini yansitan ifadelerle vesayet özlemli tehditleri için verdigi tarih, Cumhurbaskanimizdan en alt kademedeki çalisanina kadar tüm kamu görevlileri hukuk düzeni içerisinde ve yasal çerçevede büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirmektedirler. Aksi ile ilgili elinde bilgi ve belgesi olanlar bunlari hemen yargiya tasir. Sayet gecikir veya geciktirir ise yukarida kullandigi seviyesiz ifadelerin tamaminin altinda kalir. Buradan, vesayet ve paralel yapi algisi olusturmaya çalisarak vatandaslarimizin ve çalisanlarimizin her kesimini tehdit eden ve saibe altinda birakanlar hakkinda suç duyurusunda bulunuyorum. Bu paralel yapilara hesap sorulmalidir. Zalimleri bagislamak milletimize cefadir. Bugünden itibaren Kiliçdaroglu’nun vesayet özlemli tehditlerine karsi her bir kamu çalisanimiz ve bürokratimiz milletimize olan hizmetine performansini katlayarak cevap verecektir. Hodri meydan.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.