VIOP'ta Endeks Kontrati Güne Yükselisle Basladi

Borsa Istanbul Vadeli Islem ve Opsiyon Piyasasi'nda (VIOP) ekim vadeli BIST 30 endeksine dayali kontrat, güne yükselisle baslamasinin ardindan 1.533 puanda dengelendi.

Ekim vadeli endeks kontrati, en yüksek 1.534,25 puani görmesinin ardindan önceki normal seans kapanisinin yüzde 0,1 üzerinde 1.533,00 seviyesinden islem görüyor.

Dün, 1.519-1.540 bandinda dalgali bir seyir izleyen endeks kontrati, normal seansi önceki kapanisin hemen altinda 1.531,50 puandan tamamladi. Endeks kontrati, aksam seansinda da yatay seyretti.

Analistler, ABD'de açiklanacak enflasyon verileri ve ABD Merkez Bankasi'nin (Fed) toplanti tutanaklari öncesinde küresel pay piyasalarinda sakin bir seyir izlendigini kaydederek, özellikle enflasyon verisi sonrasi oynakligin artabilecegini söyledi.

Fed tutanaklarinin ise varlik alimlarinin azaltilmasina iliskin yol haritasini netlestirebilecegini aktaran analistler, teknik açidan endeks kontratinda 1.530 ve 1.510 seviyelerinin destek, 1.550 puanin direnç konumunda oldugunu ifade etti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.