'TEAMS' Projesinin Ilk Toplantisi Eskisehir'de Gerçeklesti

"Train, Enjoy, Act in Museums" (TEAMS) adli projenin ilk ulus ötesi toplantisi Danimarka, Italya ve Litvanya’dan 7 ögretmen ve 15 ögrencinin katilimiyla Eskisehir’de gerçeklesti.

'TEAMS' Projesinin Ilk Toplantisi Eskisehir'de Gerçeklesti
Program kapsaminda konuk ögretmen heyeti Il Milli Egitim Müdürü Hakan Cirit’i ziyaret etti. Il Milli Egitim Müdürü Hakan Cirit, müzecilik egitiminin önemine deginerek OMM isbirligi ile gerçeklestirilen ögretmen egitimleri projesinin yürütüldügünü belirtti.

Proje ögretmeni Deniz Sogur da TEAMS proje tasarisinin OMM uygulamalarinda ortaya çiktigi ve Ingilizce ögretmeni arkadaslariyla birlikte yaziminin gerçeklestigini açikladi.“Müze egitimi kurumlarda egitim metodu olarak uygulanacak”

Eskisehir Anadolu Lisesi’nin koordinatörlügünü yaptigi TEAMS projesiyle ögretmenlere, müzeleri egitim ortami olarak kullanma, ziyaretçilerde merak, ilgi ve heyecan uyandiracak ziyaretçi merkezli egitim programlari ve uygulamali etkinlikler hazirlama süreçleri hakkinda egitim verilecek. Ayni zamanda Eskisehir toplantilarinda ögretmenlerin meslektaslari ile iletisim ve isbirliklerini arttiracak faaliyetlere yer verilmek suretiyle; eTwinning platformunun etkin kullanimi için uygulamali bir baslangiç yapilacak. Iki yil sürecek olan projede sirasiyla Italya, Litvanya ve Danimarka ziyaretleri ile müze egitimi katilimci kurumlarda bir egitim metodu olarak uygulanmaya baslanacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.