Arap Dünyası Siyah Gelinlik İstiyor

Yıllardır moda sektöründe başarılı bir yükseliş yakalayan tasarımcı Pınar Bent, Bahreyn sosyetesinin dikkatini çekti. Son düzenlediği defilede siyah gelinlikleri ön plana çeken Pınar Bent, "Özellikle siyah tasarımlardan oluşan gelinliklerimiz çok beğenildi. Arap dünyası bu modellere yoğun ilgi gösteriyor" dedi.

Arap Dünyası Siyah Gelinlik İstiyor
Ünlü tasarımcı Pınar Bent, Mayıs ayının ilk haftasında Bahreyn’e gidecek. Özellikle 2018 yılı modasını görücüye çıkarmıştı. Gelin adaylarının en mutlu gününe damga vuran Pınar Bent, bu yıl özellikle siyah gelinlikleriyle ön plana çıkıyor. Öncelikle Fransız dantellerin dizayn çeşitleri arttığını belirten Bent, “Kristal işlemelerimizi daha ön planda tutuyoruz. Artık eskiye göre daha hafif gelinlikler seviliyor. Prenses etekler dahi olsa altında kullanılan tül eskiye nazaran çok daha az. Helen tarzı çok ön plana çıktı” dedi.

15 adet siyah gelinlik ile dikkatleri üzerine çeken Pınar Bent, Bahreyn sosyetesinden yoğun müşterilere sahip olduğunu belirterek, “Yeni gelinliklerimiz çok ilgi çekti. Özellikle de arap ülkelerinin bu kadar ilgi göstermesi bizi ayrı mutlu ediyor. Bu yıl gelinliklerimiz siyah üzerine kuruludur. Ramazan ayı öncesi Mayıs ayının ilk haftası Bahreyn’de güzel bir defileye imza atacağız. Türk tasarımlarımızı orada sergileyeceğiz” dedi.

Gelinliklerin tanıtımını ünlü model Gizem Özdilli ve Ayta Sözeri yapmıştı.
Kaynak: İHA