Erciyes'te Güvenlik Önlemleri Artırıldı

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes’te, yılbaşı gecesinde güvenlik önlemleri artırıldı.

Erciyes'te Güvenlik Önlemleri Artırıldı
Yılbaşına Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes’te girmek isteyen vatandaşlar, dağa akın etti. Erciyes’te bulunan oteller yüzde 100 doluluk oranı ulaşırken, Erciyes Jandarma Karakol Komutanlığı da soğuk havaya rağmen denetimlerini artırdı. 3 asayiş, 2 trafik ve 3 arama kurtarma ekibi toplamda 30 kişilik ekiple Erciyes’te denetimlerine devam eden Erciyes Jandarma Karakol Komutanlığı, alkol testi yaparak, vatandaşlara uyarılar da bulundu.

Yılbaşını Erciyes’te geçirmek üzere Kayseri’ye gelen Fikret Çelikesir isimli vatandaş, güvenlik önlemlerinin çok olduğu için sevindiğini söyleyerek, “Buraya gelirken çok tereddüt ettik. Buraya gelmeden önce kar ve yol durumunu sordum. Yolların açık olduğunu öğrendikten sonra güvenlik ile ilgili sorularım oldu. Sonuçta dağ başı. Bana huzurlu bir ortam olduğunu söylediler. Bu soğukta buradaki güvenliği gördükten sonra, çok sevindim. Jandarma ekipleri mükemmel bir şekilde çalışıyorlar. Huzurlu bir şekilde geldim ve huzurlu bir şekilde döneceğim” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, dağda ve kayak pistlerinde meydana gelebilecek kazalara müdahale için Ankara Jandarma Arama ve Kurtarma Tabur Komutanlığı’ndan gelen 1 JAK timi de sezon boyunca Erciyes Jandarma Karakol Komutanlığı’na takviye olarak geldi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.