Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamlayarak başladı

AK Parti'de genel başkanlık için tek aday olan Binali Yıldırım kongrede yaptığı konuşmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamlayarak başladı.

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamlayarak başladı
Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamlayarak başladı
AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nde tek genel başkan adayı olan Binali Yıldırım kongre konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamlayarak başladı.

Konuşmasında' Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşıyım demekten gurur duydum' diyen Yıldırım şu ifadeleri kullandı;

SAYGIYLA SELAMLIYORUM
'Sözlerimin hemen başında; şahsımın da kurucular arasında bulunduğum partimizin liderimiz, aydınlık Türkiye'nin mimarı Recep Tayyip Erdoğan'ı saygıyla selamlıyorum.

ERDOĞAN'IN YOL ARKADAŞIYIM
Recep Tayyip Erdoğan bir dava adamıdır, büyük Türkiye'nin yılmaz savunucusudur, başımız dik gururla ben Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşıyım dedik, bundan sonra da demeye aynen devam edeceğiz. Söz veriyoruz; sevdan sevdamız, davan davamız, yolun yolumuzdur.

Recep Tayyip Erdoğan'dan bayrağı devralarak partimizi bugünlere getiren Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz. İlk başbakanımız Abdullah Gül'e teşekkürlerimizi sunuyoruz. '
AK Partili olmak haksızlığın karşısında demir yumruk gibi mazlumların yanında olmaktır. AK Parti bu ülkede sayısız destenlar yazdı, yazmaya da devam edecek. AK Parti demek bölünmüş yol demek, AK Parti demek havaalanını halkın yolu yapmak demektir.

Ülkemizin insanımızın 40 yıldan beri canını yakan terör öncelikli sorunumuz. Biz Türkiye'yi yeni baştan inşa ediyoruz birileri ülkemizi bölmeye çalışıyor. Yolları böleriz ülkeyi asla bölmeyiz. Ekmeğimizi böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz. Mesele memleket meselesidir. Terörle mücadeledeki kararlılık aynı şekilde devam edecek. Biz bu topraklarda kardeş olarak yaşadık, kardeş olarak yaşamaya devam edeceğiz.'BURADAN İLAN EDİYORUM...'
Bize operasyonlar ne zaman bitecek diye soruyorlar. Buradan ilan ediyorum, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği huYzuru sağlanana kadar bu opersyonlar aynen devam edecek. Vatandaşlarımıza yönelik saldırılar sona erene kadar bu operasyonlar devam edecek. Eli kanlı terör örgütünün eylemleri sona erene kadar operasyonlar devam edecek. Milletimiz rahat olsun, bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız.

17-25 Aralık darbe girişiminde milletimize ayar vermeye çalışanları hepimiz gördük. Devlet içinde paralel devlet olur mu? Tek bir devlet vardır. Bu çetelere asla ve asla prim vermeyeceğiz. Hiç kimsenin devletle bilek güreşine girmesine izin vermeyeceğiz.'BU SES BANA YARDIMCI OLMAYACAK'
Binali Yıldırım'ın konuşması sırasında sesi kısıldı. Bu nedenle konuşmasına sık sık ara vermek zorunda kalan Yıldırım, 'Sesime inat sizinle muhabbet etmeye devam edeceğim. Sesim kısılabilir ama gönülden gönüle giden yolları kimse engelleyemez' ifadelerini kullandı.

'Anlaşılıyor ki bu ses bana yardımcı olmayacak. Siz de zaten yoruldunuz, sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum' diyen Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ayinesi iştir kendisinin lafa bakılmaz. Yeni yönetimde kutlu yürüyüşe aynı kararlılıkla devam edeceğiz. AK Parti mazlumların partisidir, AK Parti sessiz yığınların sesidir, AK parti milletimizin yüz akıdır. İnşallah yeni dönemde ülkemizi 2023 hedeflerine kararlı bir şekilde götürmek için her ne gerekiyorsa yapacağız. Üreten yatırım yapan, yaptığı yatırımlarla ürettikleriyle zengin olan bir Türkiye yaratacağız. Türkiye'nin gıptayla bakılan büyük projelerini teker teker hizmete alacağız. 26 Ağustos'ta Yavız Sultan Selim Köprüsü'nü hizmete alacağız. İzmir'i İstanbul'a komşu yapacak Osman Gazi Köprüsü'nü de tamamlamak için gece gündüz çalışıyoruz.


Dünyanın en büyük havalimanını Türkiye yapıyor. Bazıları bundan gocunuyor, Gezi kumpasını kuruyor. Ağaç diyor çevre diyor. Herkes şunu bilsin ki hangi kahpeliği yaparsanız yapın AK Parti halka hizmet etmeye devam edeceğiz. Dünyanın en büykü havalimanını yaparken Geziciler, havalimanını, köprüleri, bölünmüş yolları yapmayın dedi. Türkiye'de bu ülke sevdalısı liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Ülkemizi birbirinden güzel hizmetlerle buluşturmak boynumuzun borcudur. Dünyanın en büyük havalimanını 26 Şubat 2018'de hizmete alıyoruz. Marmaray'a bir de kardeş geliyor. Avrasya Tüneli... Denizin altından geçen en derin tüneldir. Türkiye'ye de bu yakışır.

Türkiye AB üyesi olsa da olmasa da demokrasisini geliştirmek insan hakları alanında mesafe almak gereken her türlü düzenlemeyi ve uygulamayı yaptı ve yapmaya devam edecek. Bu kongremizin hayırlı bir başlangıca vesile olmasını Cenab-ı Allahımız'dan niyaz ediyoruz. Artık laf üstüne laf değil taş üstüne taş koyma vaktidir.'