'3. Uluslararası Antalya Gitar Festivali' Sona Erdi

Antalya'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Gitar Festivali'nin son gününde Ignacio Rodes ve Jorge Cardoso Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) eşliğinde konser verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen festival, Antalya Kültür Merkezinde sona erdi. Festivalin kapanış gecesinde Ignacio Rodes ve Jorge Cardoso ADSO eşliğinde eserlerini çaldı.
Orkestra şefliğini Tolga Taviş'in yaptığı gecede Rodes, "Allegro Giusto", "Largo", "Ucanca", "Almaciga", "Los Gigantes", Cardoso ise "Concierto Guarani", "Galopa", "Guarania", "Polca" ve "Rasguido Doble" eserlerini çaldı.
Törende, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Adem Akyürek, festival kapsamında düzenlenen gitar yarışmasında birinci olan Dorukan Arkan'a gitar hediye etti.
Akyürek ayrıca festivalde gitar çalan Soner Egesel, Ahmet Kanneci, Özcan Dal, Hüsrev İsfandiyaroğlu, Sylvie Dagnac, Jorge Cardoso ve Ignacio Rodes ve ADSO şefi Tolga Taviş'e plaket verdi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI