USD (Alış - Satış) : 8,27 - 8,28 EURO (Alış - Satış) : 9,96 - 9,98

Baykal'dan Ergenekon sanıklarına destek

Baykal, CHP'nin kuruluşunun 86. yıldönümü nedeniyle düzenlenen panelde Ergenekon davasının sanıklarına destek verdi.

Güncel / 10 Eylül 2009 Perşembe 09:16
Baykal'dan Ergenekon sanıklarına destek

 

Partisinin 86 . kuruluş yıldö ; nü ; mü ; etkinlikleri ç ; erç ; evesinde dü ; n genel merkezde dü ; zenlenen ' Yargı Bağımsızlığı ve Demokrasi Paneli ' nin aç ; ılışında konuşan Baykal , şö ; yle dedi :

CHP GARANTİSİ : Cumhuriyeti ortadan kaldırırsanız demokrasiyi yaşatamazsınız . Cumhuriyeti azaltarak demokrasi ç ; oğaltamazsınız . Cumhuriyet ile demokrasi arasında ç ; elişki yok . Tü ; rkiye ' de Cumhuriyet ve demokrasinin kardeşliğini , barışını , birbirini olumlu etkileyen yö ; nlerini ortaya koymak , Cumhuriyet ve demokrasiyi kaynaştırmak ö ; nü ; mü ; zdeki en temel gö ; revlerden biri olarak ortaya ç ; ıkıyor . Biz CHP olarak bunun farkındayız . Cumhuriyeti ve demokrasiyi sahipleneceğiz . İstikranın temel unsurlarından biri etnik ayrımları devletin temel ilgi anlayışı dışında tutan ; herkesin etnik kö ; keni ne olursa olsun vatandaş olarak eşit ve saygın bir konum sağlayan anlayıştır . Ancak buna yö ; nelik tehditleri gö ; rü ; yoruz . Bunlar karşısında hepimiz bunları başarısız bırakacağız . Bu ç ; aba iç ; erisine girenlerin siyasal emellerine ulaşmaması iç ; in CHP garantisidir .

SİLİVRİ ' YE SELAM GÖ ; NDERDİ : Şimdi yeni bir geleceğe doğru yö ; nelme anlayışı iç ; indeyiz . Bu duygular iç ; inde , bu bağlantıları bilerek , o acıları yaşamış olanlara derin bir saygı duyarak , Tü ; rkiye ' yi ayağa kaldırmak iç ; in emek vermiş herkesi yü ; reğimizden saygı ve sevgi ile selamlayarak bugü ; nlere geldik . Bundan sonra da o duygular iç ; inde daha ileriye doğru yü ; rü ; yeceğiz . Ö ; denmesi gereken bedeli ö ; deyeceğiz . Şimdi Ergenekon ' dan bu toplumun , bu cumhuriyetin , bu devletin bağımsızlığı , Atatü ; rk ilkeleri iç ; in mü ; cadele edip de ızdırap ç ; ekmekte olan insanlara da selam olsun . Onların mü ; cadeleleri de boşuna değildir . Onlar da Tü ; rkiye ' de her kuşağın bedelini ö ; demek zorunda kaldıkları bedeli ö ; dü ; yorlar .

&ldquo ; SÖ ; ZÜ ; ' KURUCU GENEL BAŞKANIMA ' BIRAKIYORUM '
CHP lideri Baykal , konuşmasını tamamlarken , &ldquo ; size bir sü ; rprizim var&rdquo ; diyerek , Atatü ; rk ' ü ; n 1935 tarihli CHP kurultayının aç ; ılışında yaptığı konuşmayı konuklara dinlettireceğini sö ; yledi . Kü ; rsü ; den , &ldquo ; Sö ; zü ; bü ; yü ; ğü ; m , Kurucu Genel Başkanıma bırakıyorum&rdquo ; diyerek inen Baykal , 10 . yıl Marşı eşliğinde alkışlar arasında yerine geç ; ti .

' GİZLİ OTURUMDA YOL ARKADAŞI OLMAYIZ '
Başbakan ' a ç ; ağrı : Kimden gizlenecek oturum? PKK ' dan mı , İmralı ' dan mı , Kandil ' den mi? Milletten gizlenecek . Milleti nasıl aldatacaksın? Bilgi verme işini yö ; nlendirerek . Gizli oturum yapacakmış . Milletten gizli oturum olmaz , millete tuzak kurulmasına izin vermeyiz . Başbakan , ' Tü ; rkiye tehlikeli bir istikamete girmiştir . ' Terö ; r artık siyasallaşmıştır . Terö ; r bir mü ; cadele hedefi olmaktan ç ; ıkıp , mü ; zakere hedefi olmuştur . Orada gö ; rev yapanlar canları pahasına mü ; cadele edecekler , ö ; te yandan hü ; kü ; met terö ; rü ; gerç ; ekleştirenlerle uzlaşma yapacak gizli kapaklı olacak bu da . Bö ; yle bir maskaralık olmaz . Bu gidişata hiç ; bir şekilde bulaşmayacağız . Tü ; rkiye ' ye zarar veren yolculuğunda hiç ; bir zaman başbakanın yol arkadaşı olmayacağız . CHP ' nin bu karışık sü ; rece bulaştırılmasına izin vermeyeceğiz . Başbakan bu sü ; reci bir an ö ; nce değerlendirip yanlışları gö ; rmeli sü ; rece son vermelidir . İmkanla yollar ç ; ok , vasıtalar ç ; ok . Gizli oturumu ç ; ok yanlış buluyoruz . Bö ; yle bir ç ; alışmanı parç ; ası olmamız sö ; z konusu olamaz .

Reddetmekten ü ; zü ; ntü ; duyarım : ( Talep olması durumunda Başbakan ' a randevu verecek misiniz? sorusu ü ; zerine ) Başbakan ' ın mü ; racaatını reddetmekten ü ; zü ; ntü ; duyarım . Uygun değildir bunu biliyorum . Ama biz bu sü ; recin hiç ; bir şekilde parç ; ası olmayız . Ben , senin kafanda hangi tilkiler dolaşıyor bunu dahi bilmeden , seninle nasıl konuşacağım .YAZARLARTAMAMI

CEMAL KAŞIKÇI SUİKASTI

Kemalettin İsaoğlu

84 Ve 94 Ruhları...

TÜRKER AKINCI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı
Advertisement Advertisement