USD (Alış - Satış) : 4,47 - 4,47 EURO (Alış - Satış) : 5,27 - 5,28

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz Tunceli'de

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz temaslarda ve incemelerde bulunmak üzere geldiği Tunceli'de 2011 yılında Türkiye'nin, Güney Kore'den daha hızlı büyüyeceğini belirtti.

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 15:15
Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz Tunceli'de

  Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz temaslarda ve incemelerde bulunmak ü ; zere geldiği Tunceli ' de 2011 yılında Tü ; rkiye ' nin , Gü ; ney Kore ' den daha hızlı bü ; yü ; yeceğini belirtti . Bakan Yılmaz , 2011-2017 yılları arasında ise Tü ; rkiye ' nin Gü ; ney Kore ' yi de geç ; erek bü ; yü ; me hızının 6 . 7 olacağının tahmin edildiğini sö ; yledi .

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz , Tunceli Valiliği ' ni ziyaret etti . Bakan Yılmaz ' a burada Dersimspor yö ; neticileri plaket verdi . Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz daha sonra beraberinde Toplu Konut İdaresi ( TOKİ ) Başkanı Erdoğan Bayraktar , AK Parti Malatya Milletvekili Mehmet Şahin , Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu ile birlikte Tunceli Ü ; niversitesi Yerleşke protokolü ; nü ; n tanıtım tö ; renine katıldı . Vali Mustafa Taşkesen , Tunceli Ü ; niversitesi Rektö ; rü ; Prof . Dr . Durmuş Boztuğ ' un ev sahipliğinde Kü ; ltü ; r Merkezi ' nde
gerç ; ekleştirilen ve TOKİ tarafından yapılması planlanan yerleşke protokolü ; nü ; n tanıtıldığı tö ; ren saygı duruşu ve İstiklal Marşı ' nın okunmasıyla başladı . Burada bir konuşma yapan Bakan Yılmaz , bir Zaza olarak ü ; niversitede Zaza dilinin okutulmasından ç ; ok memnun olduğunu belirterek , ' Sarısaltık Dergahı ' ndan pirimizin ç ; ok gü ; zel bir sunumu oldu . Oradaki mesajlar sadece Tunceli ' nin mesajı değil , sadece bu ü ; lkenin de değil , bü ; tü ; n insanlığın değerleri . Pire ayrıca ç ; ok teşekkü ; r ediyorum . Biz ü ; lkemizi daha ileriye taşıyacaksak bu mesajlara kulak vermemiz lazım . Elbette bu Alevi kü ; ltü ; rü ; nü ; n değerleri . Ancak bunlar hepimizin lezzet aldığı değerler , bu anlamda hepimizin değerleri olarak gö ; rü ; yoruz ' dedi .

Ü ; niversiteyi kalkınmanın lokomotifi olarak gö ; rdü ; ğü ; nü ; , Tü ; rkiye ' nin son dö ; nemlerde hızla kalkındığını , ö ; nü ; mü ; zdeki dö ; nemin ç ; ok parlak olacağını belirten Bakan Yılmaz , ' Bunu sadece biz sö ; ylemiyoruz , OECD gibi uluslararası kuruluşlar da bunu sö ; ylü ; yor . Tü ; rkiye , OECD tahminlerine gö ; re 2010 yılında , Gü ; ney Kore ' den sonra en hızlı bü ; yü ; yecek OECD ü ; lkesi olacak . 2011 yılında Gü ; ney Kore ' yi de geç ; eceğini tahmin ediyorlar . 2011-2017 yılları arasında , daha uzun vadeli tahminlere baktığımızda 6 , 7 oranında bü ; yü ; yeceği tahmin ediliyor . Diğer ü ; lkeler yanına bile yaklaşamıyorlar . Cumhuriyetimizin 100 ' ü ; ncü ; kuruluş yılında 10 bü ; yü ; k ekonomiden biri olma hedefimiz var ve bu hedefe doğru yü ; rü ; yoruz . İşte bu hedefimizi gerç ; ekleştirirken enerjimizi kısır ç ; ekişmelere değil de ortak hedeflerimize yö ; nlendirebilirsek Tü ; rkiye ç ; ok hızlı bir şekilde bü ; yü ; yecek , dü ; nyada ç ; ok daha saygın bir konuma yü ; kselecek ' şeklinde konuştu .

' Aleviliği ' nizi , Zazaki , Kurmaci değerlerinizi ve dahi sol dü ; şü ; ncelerinizi koruyun ' diyen Tunceli Ü ; niversitesi Rektö ; rü ; Durmuş Boztuğ , ' Ben iç ; inizden ç ; ıkmış bir rektö ; r olarak , geç ; mişin acılarını , geç ; mişin yaralarını , ö ; zellikle soğuk savaş dö ; nemi sıkıntı ve acılarını bir tarafa bırakarak , geleceğe daha umutla , uzlaşma , barış ve birlik iç ; erisinde , ü ; lkemizin ana eksenine entegre olarak , yolumuza devam etmeyi ö ; neriyorum ' ifadelerini kullandı .

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ise , ' Ü ; niversitenin , birlik ve bü ; tü ; nlü ; k konusunda , kardeşliğin pekişmesi noktasında ç ; ok ciddi katkıları olacaktır . Elbette yapılacak yatırımlar kapsamında ç ; alışmalarımızı yapacağız . Ancak biz hü ; kü ; metin buraya yapacağı yatırımı beklemeden TOKİ olarak kendi kaynaklarımızı kullanarak yatırımlardan iki adım ö ; nde olarak , ü ; niversitemizin 60 bin metrekare kapalı alanı yapacağız ' diye konuştu .
Bakan Yılmaz ve beraberindekiler tö ; reninin ardından karayolu ile Malatya ' ya gitmek ü ; zere Tunceli ' den ayrıldılar .

İstiklal MarşıMustafa TaşkesenCevdet YılmazErdoğan BayraktarAk PartiFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı