%52,14

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

%52,14

26.813.507 Oy
%47,86

KEMAL KILIÇDAROĞLU

%47,86

24.614.448 Oy

Belediye Ekiplerinin Vektörel Çalismalari Sürüyor

Çorum Belediyesi Temizlik Isleri Müdürlügü ekipleri, yaz aylarinda olusabilecek sivrisinek ve karasinegin üreme alanlarinda ilaçlama çalismasini sürdürüyor.

Belediye Ekiplerinin Vektörel Çalismalari Sürüyor
Belediyesi Temizlik Isleri Müdürlügü Vektör ile Mücadele Ekipleri, insan sagligina yönelik en önemli çalismalardan biri olan vektörle mücadele çalismalarini etkin bir sekilde sürdürüyor. Daha önceden tespit edilen gübre döküm alanlari ve suyun bulundugu sivrisinek ve karasinek üreme kaynaginda çalismalarini araliksiz sürdürüyor.

Problemi kaynaginda çözmek için çalismalara araliksiz devam ettirdiklerini söyleyen Belediye Baskan Yardimcisi Ismail Yagbat, “Temizlik Isleri Müdürlügü olarak vektörle mücadele çalismasinda ilk önce karasinek üreme kaynaginin basinda gelen hayvan gübrelerinin döküldügü alanlari tespit ettik. Bu alanlari cografi bilgi sistemine isleyerek haritalandirma çalismamizi yaptik. Havalar isinmadan ivedi bir sekilde bu alanlarda vektör canlilara fiziksel ve larva mücadele çalismamizi gerçeklestirdik. Yaz dönemi öncesinde tüm önlemlerimizi aldik ve etkin bir sekilde mücadele etmeye devam ediyoruz” dedi.

Vatandaslara çagrida bulunan Baskan yardimcisi Yagbat, “Evsel kati atiklarinizi çöp posetine koyarak agzi kapali bir sekilde çöp konteynirina birakiniz ve konteynir kapaklarini kapali tutunuz. Evlerinizde ve bahçelerinizde uzun süre çöp bulundurmayiniz. Hayvan gübrelerini açikta birakmayiniz, yigin haline getirip üzerine toprak veya kireçle örtünüz” seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI