Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yarın temelleri atıyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yarın 17 bin 902 konutumuzun temelini depremden 46 gün sonra Kahramanmaraş'ımızda atıyor olacağız" dedi.

Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yarın temelleri atıyoruz
Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yarın temelleri atıyoruz
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde kalıcı konutlardaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

'YARIN TEMELLERİ ATIYORUZ'

Bakan Kurum'un yaptığı açıklamada öne çıkanlar:

"Duldakiroğlu'nda, Elbistan'da Afşin'de temelleri atacağız. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yarın 17 bin 902 konutumuzun temelini depremden 46 gün sonra Kahramanmaraş'ımızda atıyor olacağız.

'11 İLDE 46 BİN 300 KONUTUN YAPIM SÜRECİNİN BAŞLADIK'

Şu an itibarıyla depremden etkilenen 11 ilde 46 bin 300 konutun yapım sürecinin başladık.

'650 BİN KONUTUN YAPIMINI EŞ ZAMANLI OLARAK YÜRÜTECEĞİZ'

Söz verdiğimiz gibi 2-3 ay içerisinde 319 bin toplamda 11 ilimizde konutun yapımını başlatacağız. Etap etap 650 bin konutun yapımını hem merkezlerimizde hem de köylerimizde, ilçelerimizde eş zamanlı olarak yürütüyor olacağız.

'MİLLETİMİZİN BAŞINI ÖNE EĞMEYECEĞİZ'

Milletimizin başını öne eğmeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha önceki afetlerde olduğu gibi Elazığ'da, Malatya'da ve İzmir'de ne yaptıysak aynı anlayışla bu çalışmaları yürüteceğiz.

Vatandaşlarımıza eksiksiz yerine getirmek için vatandaşımızla birlikte biz de konutlarımızın inşaatını yürütmüş olacağız."

Ayrıntılar geliyor...
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI