Zelenskiy'den Esad'a Yaptirim Karari

Ukrayna Devlet Baskani Vladimir Zelenskiy, Rusya’nin ilhak ettigi topraklari tanidiklarini açiklayan Suriye Devlet Baskani Besar Esad’a 10 yil süreyle yaptirim uygulanmasina yönelik kararname imzaladi.

Zelenskiy'den Esad'a Yaptirim Karari


Ukrayna Devlet Baskani Vladimir Zelenskiy, Rusya’nin Ukrayna’dan ilhak ettigi topraklari Rusya adina tanidiklarini ve Rusya’nin Ukrayna saldirilarina destek verdiklerini açiklayan Suriye Devlet Baskani Besar Esad’i yaptirim listesine aldi. Zelenskiy’in imzaladigi kararnameye göre Besar Esad’in varsa Ukrayna’daki mal varliklari dondurulacak ve ticari faaliyetleri engellenecek.

Zelenskiy’in imzaladigi kararnamede, Suriye Basbakani Hüseyin Arnus, Suriye Disisleri Bakani Faysal Mikdad, Suriye ve Rus is insanlarindan olusan toplam 300 kisi yer aldi. Imzalanan kararname 10 yil süreyle yürürlükte bulunacak ve listede ismi bulunan tüm isimler bu kisitlamalara maruz kalacak.

Suriye Devlet Baskani Besar Esad geçtigimiz günlerde Moskova’da Rusya Devlet Baskani Vladimir Putin ile görüsmüs, bu görüsmede Rusya’ya destegini aktararak Ukrayna’dan ilhak edilen topraklari Rus topragi olarak gördüklerini söylemisti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI