Nevruz Kutlamalari Için Bin 400 Iranli Turist Marmaris'e Gelmeye Basladi

Iran’dan Mugla’nin Marmaris ilçesine baharin müjdecisi ve bazi ülkelerde yildönümü olarak kutlanan 21 Mart Nevruz Bayrami için bin 400 Iranli turist gelmeye basladi. Bes yildizli otellerde bir haftalik nevruz bayramlarini kutlayacak olan Iranlilar için hazirliklar yapildi, karsilamalarda 7 S harfi ile baslayan özel sofra kuruldu, alkolsüz meyve kokteylleri ve tatlilar ikram edildi.

Nevruz Kutlamalari Için Bin 400 Iranli Turist Marmaris'e Gelmeye Basladi


Iran, Azerbeycan ve Irak’ta kutlanan Nevruz yildönümü bayrami için 10 günlük süreçte bin 400’ün üzerinde Iranli turistin Marmaris’e gelmesi bekleniyor. Marmaris’e gelen Güney Azerbeycanli turist Sahende Sekker, "Nevruz Bayrami firsati ile namini çok duydugum tabiatinin harika oldugu söylenen Marmaris’e geldim çok mutluyum" dedi.

Iran’dan tatile gelen Nahsa Beyat, "Nevruzu, her yil ailelerimiz ile kutluyorduk. Bu yil degisiklik yaparak Marmaris’e geldik. Nevruz bizim için çok degerli bir bayram" diye konusarak bir hafta kalacaklarini belirtti.

Nadia Kocaste, "Marmaris’e nevruz için geldik daha önce Antalya’ya gitmistik. Simdilik gördügümüz kadari ile çok güzel bir yer" dedi.Iranli Turistler Türkiye’nin her yerini gezmek istediklerini belirtirken, Iranlilarin Nevruz kutlamalari için Iran’dan gelen DJ. Ali, "Buraya nevruz kutlamalari boyunca Iranlilarin yöresel müziklerini çalmak için geldim. Tüm Iranlilari Marmaris’e ve Türkiye’ye bekliyoruz" ifadelerini kullandi. Otel Sahibi Turgut Torunogullari, "Açilisimizi yine Nevruz’la Iran pazari ile yapiyoruz. 2023 sezonumuz zaten güçlü olacak demistik. Iran pazarinda da Türkiye ve özellikle Marmaris’e ragbet oldugunu duyuyoruz. Otellerimiz ile Iranli misafirlerimizi bekliyoruz" dedi.Tur Operatörü Hamdi Artuk, "Yüzyilin felaketinin yasanmasi sebebi ile ülkemize bassagligi ve rahmet diliyoruz. Turizm bir sekilde baslayip hayata geri dönecegiz. Nevruz Bayrami sürecinde Iranli misafirimizi Marmaris’te otellerde agirlayacagiz. Nevruz için oteller hazirliklarini tamamladi. Kutlamalar için gerekli tertibatlarini yaptilar. Biz de Iran’dan DJ getirdik ve bir konser organizasyonu hazirladik" ifadelerini kullanarak Iranlilarin Nisan ayinda da gelecek uçaklar ile Dalaman bölgesinde tatile gelmeye devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI