Depremde Hayatini Kaybeden Anne Ve Çocuguna Aci Veda

Hatay’da depremde hayatini kaybeden matematik ögretmeni Musa Sarihan, esi Kübra Sarihan ile 2 ve 5 yasindaki çocuklarinin enkaz altindan çikarilan cansiz bedenleri memleketleri Konya’ya getirildi. Kübra Sarihan ile 5 yasindaki oglunun cenazesi Konya’da defnedilirken, Musa Sarihan ve 2 yasindaki kizinin cenazeleri yarin Konya’nin Beysehir ilçesinde son yolculuguna ugurlanacak. Hayatini kaybeden ailenin depremden 8 saat önce Konya’daki ailelerini ziyaretten Hatay’a döndügü ögrenildi.

Depremde Hayatini Kaybeden Anne Ve Çocuguna Aci Veda
Konya’dan 1 buçuk yil önce Hatay’a atanan matematik ögretmeni Musa Sarihan, memur esi Kübra Sarihan ile 2 yasindaki kizlari Defne ve 5 yasindaki ogullari Rüzgar ile Hatay’a tasindi. Aile fertleri 6 Subat günü Kahramanmaras Pazarcik merkezli 7,7 büyüklügündeki ilk depremde Odabasi Mahallesi Kavasli Caddesi üzerinde bulunan 5 katli binada enkaz altinda kalarak hayatini kaybetti. Musa Sarihan, esi Kübra Sarihan ve çocuklari 2 yasindaki Defne ile 5 yasindaki Rüzgar’in cansiz bedenleri Konya’daki yakinlarina teslim edildi. Kübra Sarihan ve oglu Rüzgar’in cenazesi, Konya’nin merkez Selçuklu ilçesinde bulunan Yazir Mezarligina getirildi.

Yakinlari ve çok sayida vatandasin katildigi cenaze namazinda Sarihan ailesinin yakinlari güçlükle ayakta durabildi. Anne ve oglunun cenazeleri ögle namazini müteakip kilinan cenaze namazinin ardindan dualarla defnedildi.

Matematik ögretmeni Musa Sarihan ve 2 yasindaki kizi Defne’nin cenazesinin ise memleketi Konya’nin Beysehir ilçesinde yarin kilinacak cenaze namazinin ardindan defnedilmesi bekleniyor. Sarihan ailesinin 5 Subat günü Konya’daki ailelerini ziyaret ettikten sonra görevli olduklari Hatay’a döndükleri ve 8 saat sonra depreme yakalandiklari ögrenildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI