Gürsu'da Ögrenci Sagligi Için Denetimler Arttirildi

Gürsu Belediyesi’nin insan sagligini koruma odakli hizmetleri çerçevesinde, zabita ekipleri okullarda kantin denetimleri gerçeklestiriyor.

Gürsu'da Ögrenci Sagligi Için Denetimler Arttirildi
Gürsu Belediyesi Zabita Müdürlügü ekipleri, ögrencilerin sagligini tehdit edecek unsurlarin olusmasini önlemek hedefiyle ilçe genelindeki okul kantinlerinde hijyen ve ürün denetimleri yapiyor. Yapilan denetimlerde kantinlerdeki genel temizlik kosullari ve ürünlerin raf ömürleri kontrol ediliyor.

“Çocuklarimizin sagligini korumak her seyden önemli” diyen Gürsu Belediye Baskani Mustafa Isik, “Okullarimizin kantinlerinde sagliksiz ortamlarin olusmasini önleyici denetimlerimiz zabita ekiplerimizce belirli dönemlerde gerçeklestirilmektedir. Yapilan denetimlerde, okul kantinlerimizde çocuklarimizin sagliginin korunmasina yönelik özeni tespit etmek bizleri mutlu etti. Çocuklarimizin sagligini korumadaki hassasiyetleri için okullarimizin yönetimine ve görevli personellerine tesekkür ediyorum” dedi.

Gürsu’da egitim verilen okullarda yapilan kantin denetimlerinde, ögrencilerin sagligini olumsuz yönde etkileyecek uygunsuz uygulama ve ürün satislarinin engellenmesi hedefleniyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.