Gümüshane'de Festival Coskusu Devam Ediyor

Gümüshane’de 3 yillik aradan sonra dün baslayan 25.Uluslararasi Kültür ve Turizm Festivalinin ikinci gününde stant açilislari ve protokol konusmalari gerçeklestirildi.

Gümüshane'de Festival Coskusu Devam Ediyor
15 Temmuz Zafer Meydaninda Erzincan Belediyesi Mehter Takiminin dinletisi ve KKTC, Erzurum, Trabzon ve Gaziantep’ten gelen halk oyunlari ekiplerinin gösterisiyle baslayan programda protokol konusmalari gerçeklestirildi.

Türkiye’nin çesitli illerinden ve Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti’nden gelen halk oyunlari ekiplerinin gösterilerinin ardindan protokol üyeleri kurdele keserek stantlarin açilisini gerçeklestirdi.

“Festivalimizin birlige, beraberlige ve kardeslige vesile olmasini temenni ediyorum”

Burada konusan Gümüshane Valisi Kamuran Tasbilek, “Festivalimizin birlige, beraberlige ve kardeslige vesile olmasini temenni ediyorum. Bu festivalin hazirlanmasinda emegi geçen basta Gümüshane Belediye Baskanimiz Ercan Çimen olmak üzere bütün arkadaslarimizi tebrik ediyorum. Hayirlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.“Insanlara faydali olmaya çalisiyoruz

Festivalin ülkeye ve sehre hayir getirmesi temennisinde bulunan Gümüshane Belediye Baskani Ercan Çimen de “Festivalimizin sehrimize ve ülkemize hayirlar getirmesini temenni ediyorum. Buradaki tüm insanlar hepimiz milletimize hizmetkariz. Ahmed Ziyaüddîn-i Gümüshanevi Hazretlerinin bir sözü var, ‘Esas olan hizmettir. Insan hizmet ettikçe himmete mazhar olur, izzet bulur, hem dünya hem ahiret saadetine erisir.’ diye. Bizler de bunu yapmaya çalisiyoruz, insanlara faydali olmaya çalisiyoruz. Tekrar festivalimize katilan ve emegi geçen herkese hosgeldiniz diyoruz” diye konustu.

Konusmalarin ardindan kamu kurumlari ve sivil toplum örgütleri ve sanatçilarin yer aldigi yöresel ürünler stantlari gezildi. Stantlarda Kelkit Belediyesi tarafindan katilimcilara kuru fasulye, Torul Belediyesi tarafindan da haslanmis patates ve tursu ikram edildi.

Program çerçevesinde aksam saatlerinde ayni alanda Özkan Pekin, Onur Akgül, Selçuk Çelik ve Eda Doganay konserleri gerçeklestirilecek.

Etkinlige Vali Kamuran Tasbilek, esi Sibel Tasbilek, AK Parti Gümüshane Belediye Baskani Haci Osman Akgül, Belediye Baskani Ercan Çimen, Erzincan Belediye Baskani Bekir Aksun, Bayburt Belediye Baskani Hükmü Pekmezci, Kelkit Belediye Baskani Aziz Nas, ArzularKabaköy Belediye Baskani Çetin Riza Tanis AK Parti Il Baskani Av.Celalettin Köse, IYI Parti Il Baskani Ali Ates, Istanbul GÜDEF Baskani Bayram Demir, GÜSIAD Genel Baskani Yüksel Yalçin, davetliler ve vatandaslar katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.