Sinop'ta TYP'den 415 Kisi Istihdam Edilecek

Sinop’ta toplum yararina program (TYP) çerçevesinde il ve ilçe milli egitim müdürlüklerinde temizlik, çevre düzenlemesi ve bakim onarim hizmetleri gerçeklestirilmek üzere 415 kisi istihdam edilecek.

Sinop Çalisma ve Is Kurumu Il Müdürlügü ile Il Milli Egitim Müdürlügü is birligi çerçevesinde il ve ilçelerde Kovid-19 salgini nedeniyle temizlik, çevre düzenlemesi ve bakim onarim hizmetleri gerçeklestirilmek üzere 415 kisilik toplum yararina programlar açilacagi duyuruldu. 7 Eylül’de baslayan ve 20 Ocak 2023’te sona erecek programlar için 24-28 Agustos’ta internet sitesi ya da Alo 170 numarasi üzerinden basvurular alinacak, 31 Agustos-2 Eylül tarihleri arasinda ise kura çekilisi yapilacak.

Sinop’ta TYP çerçevesinde alim yapilacak kurum ve kisi sayisi söyle:

Sinop Il Milli Egitim Müdürlügü 120 kisi, Boyabat Ilçe Milli Egitim Müdürlügü 97 kisi, Ayancik Ilçe Milli Egitim Müdürlügü 50 kisi, Duragan Ilçe Milli Egitim Müdürlügü 47 kisi, Türkeli Ilçe Milli Egitim Müdürlügü 35 kisi, Gerze Ilçe Milli Egitim Müdürlügü 31 kisi, Erfelek Ilçe Milli Egitim Müdürlügü 15 kisi, Dikmen Ilçe Milli Egitim Müdürlügü 11 kisi, Saraydüzü Ilçe Milli Egitim Müdürlügü 9 kisi.

Katilim sartlarinda gereklilikler ise kuruma kayitli issiz olmak, kadinlarda 18 yasini tamamlamis erkeklerde ise 35 yas ve üzeri olmak, emekli ve malul ayligi almamak, ögrenci olmamak (açik lise, açik ögretim ögrencileri hariç), SGK sorgulamasinda basvuru tarihi ve sonrasinda 5510 sayli Kanunun 4. Md. 1. Fikrasi (a-.c) çerçevesinde sigortali olmamak, 27.09.2017 tarihi ve sonrasinda, 9 ay ve üzeri TYP’de çalismis olmamak. Bahse konu programlara Adrese Dayali Nüfus Kayit Sistemine göre (ADNKS) ayni adreste ikamet eden kisilerden yalnizca bir kisi katilabilir. Adrese Dayali Nüfus Kayit Sistemine (ADNKS) göre ayni adreste oturanlarin, programa basvuru yapilan tarih dikkate alinarak ulasilabilen en yakin döneme ait gelir getirici bir iste çalisma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarinin (hane gelirinin) net asgari ücretin 1,5 katini asmasi halinde söz konusu adreste oturan kisiler programa katilamaz.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.