Johnson'dan ilginç çıkış: Putin kadın olsaydı....

Uzun zamandır devam eden Rusya Ukrayna savaşı ile ilgili İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan ilginç bir açıklama geldi. Johnson, Alman ZDF televizyon kanalına verdiği röportajda, Putin'in Ukrayna'yı işgalini "delice ve maço" olarak nitelerken "Putin bir kadın olsaydı bu savaşa hiç girişmezdi" dedi.

Johnson'dan ilginç çıkış: Putin kadın olsaydı....
Johnson'dan ilginç çıkış: Putin kadın olsaydı....
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin kadın olsaydı Ukrayna'yı işgal etmeyeceğini iddia etti ve savaşın "toksik maskülinitenin mükemmel bir örneği" olduğunu savundu. Johnson, Alman ZDF televizyon kanalına verdiği röportajda, Putin'in Ukrayna'yı işgalini "delice ve maço" olarak niteledi.

"PUTİN BİR KADIN OLSAYDI..."

Putin'in cinsiyetini çatışmaya katkıda bulunan bir faktör olarak gösteren Johnson, "Putin bir kadın olsaydı, ki öyle olmadığı çok açık, ama öyle olsaydı çılgın, maço bir işgal ve şiddet savaşına gerçekten girişmezdi." ifadesini kullandı.

TOKSİK MASKÜLİNİTE

Güçlü pozisyonlarda daha fazla kadının yer alması gerektiğine işaret eden Johnson, "Mükemmel bir toksik maskülinite örneği istiyorsanız, Ukrayna'da yaptığı şey bu." değerlendirmesinde bulundu.

UKRAYNA SAVAŞI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Johnson, ayrıca, G7 liderlerinin Ukrayna'daki savaşı sona erdirmek için çalışmasına rağmen, şu anda mevcut bir anlaşma olmadığını da sözlerine ekledi.