Gençlerin Yüzü Istihdam Projesiyle Gülecek

Basiskele Belediye Baskani Yasin Özlü, yarin düzenlenecek toplantida ’Genç Basiskele, Genç Istihdam Projesi’nin detaylarini anlatacak.

Basiskele Belediyesi, Basiskele Kariyer ve Istihdam Merkezi’nin (BASKIM) ardindan Genç Basiskele Genç Istihdam Projesi’ni de hayata geçiriyor. Sosyal girisimcilik ve sosyal sorumluluk bilinciyle hazirlanan proje çerçevesinde Basiskele sinirlari içerisindeki imalat sanayi firmalarinin ihtiyaçlariyla uyumlu olarak bu firmalarin nitelikli eleman ihtiyaçlarinin giderilmesi ve verilecek uygulamali atölye egitimleriyle nitelik kazandirilan gençlerin istihdama kazandirilmasi saglanacak ve genç issizligin azaltilmasi hedeflenecek.

2 milyon 258 bin TL hibe

Sanayi ve Teknoloji Bakanligi tarafindan Dogu Marmara Kalkinma Ajansi (MARKA) araciligiyla uygulanan Sosyal Gelismeyi Destekleme Programi çerçevesinde finanse edilen projeyi Basiskele Belediyesi yürütecek. 2 milyon 258 bin TL’lik yatirimla ilçedeki yeni mezun ve issiz gençlerin, kurulacak mesleki atölyeler ile mesleki donanimlarinin artirilmasi ve ilçede imalat sanayinde yer alan firmalarin talep ettigi nitelikte personel olmalari saglanacak.

3 farkli atölyede egitimler verilecek

Basiskele Belediyesi ve MARKA yetkililerinin katilimiyla geçen hafta ilk toplanti gerçeklestirilirken, proje süreciyle ilgili taraflar bilgi alisverisinde bulundular. Toplantida projenin çalisma takvimi ve detaylari da netlesmeye basladi.

18 ay boyunca sürecek olan projeyle ilçede 3 farkli atölyede 10 kisilik kursiyerlerle egitimler verilmeye baslanacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI