Samsun Tabip Odasi'ndan Fincanci'ya Kinama

Samsun Tabip Odasi Yönetim Kurulu, “Türk Tabipleri Birligi Merkez Konseyi Dönem Baskani Dr. Sebnem Korur Fincanci’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni zan altinda birakmasi kabul edilemez. Fincanci’yi bu açiklamasindan dolayi kiniyor ve Türk Tabipleri Birligi Baskanligi temsiliyetini tekrar degerlendirmesi gerektigine inaniyoruz” açiklamasinda bulundu.

Samsun Tabip Odasi'ndan Fincanci'ya Kinama
Samsun Tabip Odasi Yönetim Kurulu tarafindan yapilan yazili açiklamada, “Medyaya, Türk Tabipleri Birligi(TTB) Merkez Konseyi Dönem Baskani Dr. Sebnem Korur Fincanci’nin, bir TV kanalina yaptigi açiklama düsmüstür. Bu açiklamada; yaptigi görsel degerlendirme ile ‘Türk Ordusunun, terör örgütü ile yaptigi bir çatismada kimyasal silah kullanmis oldugunu, bu durumun bagimsiz inceleme heyetlerince degerlendirilmesi gerektigini fakat buna engel olundugunu ifade etmektedir.’

Ölüm, öldürmek meslek grubu olarak biz hekimlerin özünde karsi çiktigi bir olaydir. Hele kimyasal silah ile ölüme sebebiyet vermek, Türkiye’nin de kabul ettigi protokolle dünya üzerinde yasaklanmistir. Bu durumda, 170 binden fazla hekimin temsilciligini yürüten, bilimselligi kendisine önder kabul etmis bir kurulus olan Türk Tabipleri Birligi’nin baskaninin, dogru olup olmadigi belli olmayan konularda degerlendirmeler yaparak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni zan altinda birakmasi kabul edilemez. Bilinmelidir ki Türk Tabipleri Birligi’nin kurumsal yapisinin da bu söylenenlerle hiçbir baglantisi bulunmamaktadir. Biz Samsun Tabip Odasi yönetimi olarak, Sebnem Korur Fincanci’nin kimyasal silah kullanimi konusundaki söylediklerine katilmiyoruz. Ülkemiz için, süphesinin bile büyük sikintilar yaratabilecegi asikar olan bu suçlamanin, yersiz ve desteksiz oldugunu düsünüyoruz. Dr. Sebnem Korur Fincanci’yi bu açiklamasindan dolayi kiniyor ve Türk Tabipleri Birligi Baskanligi temsiliyetini tekrar degerlendirmesi gerektigine inaniyoruz” denildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.