Antalya-Konya Karayolu Kar Sebebiyle 24 Saattir Kapali

Antalya’yi Konya’ya baglayan ve asiri kar ve tipi sebebiyle dün saat 14.00 siralarinda araç trafigine kapatilan Akseki-Seydisehir karayolunun açilmasi için birçok araç Akseki kavsaginda ve dinlenme tesislerinde bekliyor. Akseki merkezde gece baslayan kar yagisi ise yerini günese birakti.

Antalya-Konya Karayolu Kar Sebebiyle 24 Saattir Kapali
Antalya’nin Akseki ilçesi ile Konya’nin Seydisehir ilçesi arasindaki bin 825 rakimli Alacabel mevkisinde Cuma günü aksam saatlerinde etkili olan yogun kar yagisi ve tipi nedeniyle Antalya-Konya yolu dün saat 14.00 siralarinda ulasima kapandi. Yogun kar yagisi ve tipi nedeniyle görüs mesafesi sifira düstü.

Akseki Bölge Trafik ekipleri yolda genis güvenlik önlemi alirken, sürücülerin geçisine izin vermedi. Karayollari ekiplerinin yogun çalismalari devam ediyor. 1825 metre rakimli Alacabel’de yaklasik bir kilometrelik alanda tipinin etkili olmasi nedeni ile karayollari ekiplerinin açtigi yol tekrar kapaniyor.

Antalya’yi Konya’ya baglayan Akseki - Seydisehir karayolu bin 825 metre rakimli Alacabel’de kar ve tipi nedeni ile kapanan yolda yüzlerce araç Akseki kavsaginda beklerken, Akseki Bölge Trafik ekipleri Akseki kavsaginda araçlari trafige salmayarak dinlenme tesislerine yönlendiriyor. Akseki kavsaginda ise yüzlerce araç yolun açilmasini beklerken, birçok araç sürücüsü ise geri döndü. Akseki merkezde gece baslayan kar yagisi ise yerini günese birakti.

Akseki-Seydisehir karayolu bin 825 metre rakimli Alacabel mevkiinde Karayollari ekiplerinin tuzlama ve yol kar kürüme çalismalari devam ediyor. Bölgede yer yer kar kalinligi 50 santim ile bin 825 metre rakimli Alacabel’de ise bir buçuk metreyi asti.

Akseki kavsaginda bekleyen sürücüler ise dünden beri Akseki’de dinlenme tesislerine yönlendirildiklerini ve yolun açilmasini beklediklerini söylediler.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.