AK Parti'li Çalik Açiklamasi 'Tekstilkent Projesi Ile 3 Bin 500 Genç Istihdam Edilecek'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalik, Malatya'da hayata geçirilecek Tekstilkent Projesi ile 3 bin 500 gencin istihdam edilecegini bildirdi.Çalik'in iletisim ofisinden yapilan açiklamaya göre, Milletvekili Çalik, AK Parti Malatya Il Baskani Ihsan Koca, Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder ve AK Parti Battalgazi Ilçe Baskani Basri Kahveci ile AK Parti Battalgazi Mahalle Baskanlari Toplantisi düzenledi.

Çalik, buradaki konusmasinda, ülke gündemine iliskin degerlendirmelerinin yani sira Malatya'ya yapilacak yatirimlar hakkinda da bilgi verdi.

Mevcut terminal binasinin yanina 26 bin 765 metrekare büyüklügünde yeni bir terminal binasi yapacaklarini aktaran Çalik, yillik yolcu kapasitesini 2,5 milyon yolcuya çikaracaklarini ifade etti.

Kayisiya verdikleri destekleri aktaran Çalik, Malatya'da hayata geçirilecek Tekstilkent Projesi ile 3 bin 500 gencin istihdam edilmesinin saglanacagini ve 27 Eylül 2021 tarihinde Battalgazi Hatunsuyu ile Darende Teksilkent'in yapim ihalesinin gerçeklestirilecegini belirtti.

Çalik, "Sanayi ve Teknoloji Bakanimiz Mustafa Varank ile Teksilkent Projesi'ni konustuk. Malatya'da 3 bin 500 kisilik istihdam saglayacak fabrikalarin projeleri Bakanligimizca onaylandi. Yesilyurt ilçesi 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde 1500 kisilik fabrika insa edecegiz. Battalgazi ilçesi Hatunsuyu Mahallesi'nde 500 kisilik, Pütürge ilçesinde 500 kisilik, Darende ilçesinde 500 kisilik, Akçadag ilçesinde 500 kisilik istihdam saglayacak fabrikalar kurulacak." degerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.