Vali Akbiyik, Asiret Dügününde Halay Çekti

Hakkari Valisi ve Belediye Baskan Vekili Idris Akbiyik ve beraberindeki protokol üyeleri Jirki asiretine mensup Hakkari eski milletvekili Fehmi Öztunç’un agabeyi kanaat önderi Hasan Öztunç’un oglu Ilyas ve Berivan Çiftinin dügün törenine katildi.

Vali Akbiyik, Asiret Dügününde Halay Çekti
Kanaat önderi Hasan Öztunç’un oglu Ilyas Öztunç, Van Alan Asireti mensubu Berivan Güven ile iki gün iki gece süren görkemli dügün töreni ile dünya evine girdi.

Hakkari’de bir okulun bahçesinde yapilan dügün törenine Hakkari Valisi ve Belediye Baskan Vekili Idris Akbiyik, Vali Tevfik Kumbasar, Yüksekova 3.Piyade Tümen Komutani Tuggeneral Muammer Alper, Il Jandarma Komutani Tuggeneral Ahmet Kavukçu, Il Emniyet Müdürü Salavat Mete Pinar, kuram amirleri, STK temsilcileri, bölgedeki kanaat önderleri, eski milletvekilleri, isadamlari, Hakkari ve çevre iller ile yurt disindan çok sayida davetli katildi.

Davetliler Dügün sagdici Van Vedas Müdürü Ismail Özdemir, Hakkari eski Milletvekili Fehmi Öztunç, Kanaat önderi Hasan Öztunç ve asiret mensuplari tarafindan karsilandi. Tebrik ettigi çifte altin hediye ederek iki cihan saadeti temennisinde bulunan Vali Akbiyik, Tuggeneral Muammer Alper ile birlikte damat, gelin ve davetliler birlikte halay çekti. Asker ve vatandaslarin halayi birlik ve beraberligin en güzelini sergiledi.

"Allah devletimizi basimizda eksik etmesin"

Damadin babasi Hasan Öztunç, ”Oglumun dügün törenine istirak eden Vali Akbiyik ve beraberindeki protokol üyeleri ile, bölgedeki kanaat önderleri, asiret agalari, is adamlari, STK temsilcileri, Hakkari ve çevre ilerden gelenler oldu. Hakkari’nin birlik beraberligi suanda süperdir. Allah Devletimizi basimizdan eksik etmesin” seklinde konustu.

Sagdiç Van Vedas Müdürü Ismail Özdemir ise bu mutlu günlerinde kendilerini yalniz birakmayan tüm davetlilere tesekkür etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.