Mahallelinin Uyusturucuyla Imtihani

Sakarya’nin Erenler ilçesinde uyusturucu madde kullandigi iddia edilen bir kisi market sahibine biçakla saldirarak gasp etmeye çalisinca ortalik karisti. Gaspçiyi döverek polise teslim eden mahalleli, sonrasinda D-650 Adapazari-Karsu Karayolunu kapatarak bu tür olaylarin sürekli meydana geldigini söyleyerek eylem yapti. Gerçeklesen eylem ilçe kaymakaminin gelmesiyle son buldu.

Mahallelinin Uyusturucuyla Imtihani
Olay, Erenler ilçesi Küpçüler Mahallesi’nde meydana geldi. Iddiaya göre, uyusturucu madde kullanan bir kisi markete girerek market sahibine biçak çekti. Yasanan durum üzerine mahalle sakinleri, uyusturucu kullandigi iddia edilen kisiyi döverek polise teslim etti. Daha sonrasinda bölgede bu tür olaylarin sürekli oldugunu söyleyen mahalleli D-650 Adapazari - Karasu Karayolu’nu trafige kapatarak eylem yapti. Durumun haber verilmesi üzerine ise olay yerine çok sayida polis ekibi sevk edildi. Gerçeklesen eylemde trafigin kapanmasi neticesinde karayolunda uzun araç kuyruklari olustu. Mahallelinin eylemi, Erenler ilçesinin kaymakami Necip Çakmak’in gelmesi ve mahalleliyi sakinlestirmesiyle son buldu. Uyusturucu kullananlarin sayisinin çok oldugunu ve bu duruma bir an önce bir önlem alinmasi gerektigini belirten mahalle halki, yetkililerden yardim istedi. Erenler Kaymakami Necip Çakmak ise mahalle halkina bölgede tedbirlerin arttirilacaginin sözünü verdi. Kaymakam Çakmak, bölgede geçici karakol kurulacagini ve devriyelerin arttirilacagini belirtti."Bize burada her gün biçak saldirilari oluyor"

Yasanan olaylara tepki gösteren mahalle sakinlerinden Muhammet Avci, “Olay, her gün genellikle yasaniyor burada. Milletin karisi, kizi sokaga çikamiyor saat 19.00’dan sonra ve burada kollarini sallaya sallaya geziyor uyusturucu kullananlar. Bize burada her gün biçak saldirilari oluyor bugün oldugu gibi. Biz buna tepki gösteriyoruz ama nereye kadar sürecek bu böyle” dedi."Artik camilerde namaz kilinamiyor, oralari mesken tutmuslar uyusturucu kullananlar"

Biçakli saldiriya ugrayan Ömer Avci, “Artik camilerde namaz kilinamiyor oralari mesken tutmuslar uyusturucu kullananlar. Ölümüze saygilari yok mezarliklara gidemiyoruz. Geçen gün benim ablamin halisini çaldilar 10 liralik uyusturucu için ve geçen bizim insaattaki kablolari da çaldilar. Bugün bana biçakli saldiri yaptilar, yarin nerden bilelim baskasinin esine, kizina yapmayacaklarini biz yetkililerden yardim bekliyoruz” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.