Kapadokya'da Yerli Turistlere Mobil Asi Hizmeti

Kapadokya'yi ziyarete gelen yerli turistler, Il Saglik Müdürlügü tarafindan Ürgüp ilçesinde bulunan Üç Güzeller mevkisinde kurulan stantta asilaniyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsaminda kurulan stantta, bölgeyi ziyaret eden yerli turistler ile çevre esnafi asi yaptirdi.

Il Saglik Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, gazetecilere yaptigi açiklamada, sehrin çesitli noktalarinda asilama standi kurduklarini söyledi.

Pandeminin en basindan beri asinin en önemli kurtulus yolu oldugunu her mekanda vurguladiklarini belirten Ünlübay, "Bugün de tatillerini sehrimizde geçiren ve tatil nedeniyle asi olamayan misafirlerimizi, gezi alanlarinda asilayalim istedik. Hem asilarini olsunlar hem de tatillerini gönüllerince yapsinlar. Üç Güzeller mevkisinde de asilamalarimiza basladik. Yerli turist gruplarinin ilgisi oldukça iyi, 10 dakikada 5 kisi asi yaptirdi." dedi.

Kentteki asilama çalismalariyla ilgili bilgi veren Ünlübay, "Nevsehir’de birinci doz asilamada 135 bin, ikinci doz asilamada 65 bin civarina ulastik. Asilama çalismalari tüm hiziyla devam edecek. Il olarak yüzde 58’lerdeyiz. 18 yas üstü gençlerimize asilarinizi mutlaka olun çagrisinda bulunuyoruz." diye konustu.

Ilk doz asisini yaptiran Emircan Temiz de "Bu asiyi herkesin yaptirmasini tavsiye ediyorum. Çünkü bu bir sorumluluk. Böyle bir hizmet verdikleri için tesekkür ederim. Insallah bu hastaliktan kurtuluruz." dedi.

Bölge esnafi Fatih Bal da "Asi ayagimiza geldi. Allah razi olsun. Arkadaslar oldu ben de geldim asimi yaptirdim. Insallah herkes asi olur bu hastaliktan kurutuluruz." diye konustu.

???????

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.