Baskan Bahadir, LGS'de Türkiye Birincisini Makaminda Agirladi

Bahçelievler Belediye Baskani Dr. Hakan Bahadir, Liselere Geçis Sinavi’nda (LGS) tüm sorulari dogru cevaplayarak Türkiye birincisi olan Mehmet Akif Demirel’i makaminda agirlayarak ödüllendirdi. Baskan birinci olan ögrenciye Cumhuriyet altin hediye etti.

Baskan Bahadir, LGS'de Türkiye Birincisini Makaminda Agirladi
Milli Egitim Bakanligi tarafindan düzenlenen LGS sinavin sonuçlari açiklandi. Sinavda 36 farkli ilden 97 ögrenci tüm sorulari dogru cevaplayarak 500 tam puan aldi.

Bahçelievler’de özel bir okulda Mehmet Akif Demirel de tüm sorulari dogru cevaplayarak, 500 tam puan aldi ve LGS birincileri arasina adini yazdirdi. Demirel ve ailesini makaminda agirlayan Baskan Bahadir, birinci olan ögrenciye Cumhuriyet altin hediye etti. Ayrica ögrenci ve ailesiyle beraber ögretmenlerini de çalismalarindan dolayi tebrik etti.

“BAHÇELIEVLER’DEN TÜRKIYE SAMPIYONU ÇIKMASI BIZI ÇOK MUTLU ETTI”

Türkiye birincisi olarak Bahçelievler’e gurur yasatan ögrenci Demirel’e bu basarilarindan dolayi tebrik eden Bahçelievler Belediye Baskani Dr. Hakan Bahadir, “LGS açiklandi, Türkiye’de 97 kisi 90 sorunun 90’inin yaparak tam puan aldi. Birincilerden bir tanesi Bahçelievler Ilçemizden çikti. Mehmet Akif tam puan aldi. Su anda ailesinden annesi Aysegül hanimi, babasi Fatih Bey, Okul Müdürü ve Milli Egitim Müdürünü agirliyorum. Bahçelievler’den Türkiye sampiyonu çikmasi bizi çok mutlu etti. Üniversite hayatinda da yüksek lisans mastar yapacak. Basarili olacagina inaniyorum. Ben basta Ilçe Milli Egitim Müdürümüz Emin Çikrikçi’yi, aileyi ve ögretmenlerimizi tebrik ediyorum. Türkiye Cumhurbaskanimizin açtigi bu yoldan teknoloji ve bilimle hizli ilerleyen bir ülke olma yoluna çiktik.” seklinde konustu.“ÇALISTIGIMIN KARSILIGINI ALDIM”

Sinavda bile çok heyecanlanmadigini baskanin makaminda daha çok heyecan duydugunu ifade eden LGS birincisi Mehmet Akif Demirel ise “Ben 500 tam puan yaptim. Sinavdan daha heyecanli oldu baskanimizla görüsmek. Ben sinavda düsündügümden daha az heyecanlanirken baskanimizin yaninda daha fazla heyecanlandim. 1 yil zor bir süreçti. 7. Sinifin sonundan beri hocalarimizla birlikte 8. Sinif konularini isliyorduk. Ögretmenlerimiz çok yardimci oldu. Çözemedigimiz sorulari çözdüler. Onlarda online çözümlenmesi vardi. Yanlislarimizi arastirarak dogrularini ögrendik. Daha iyi sonuçlar yapmak için sinavlarimizla ugrastim. 1 yil boyunca ful çekecegim diye düsünmedim. Sinava girince deneme sinaviymis gibi geldi. Bekledigimden daha kolaydi. Bizim deneme de girdigimiz sinav daha zordu. Onlarda da iyi sonuçlar yapiyorduk. 3-4 yanlis yapardim. O denemeler çok ise yaradi. Onun disinda sorular çözdüm. Online egitimde zomdan hep beraber ders çalisiyorduk. Çok eglenceli geçiyordu. Çalistigimin karsiligini aldim. Çok mutluyum” dedi.

“Yeni nesil matematik sorulari çözdüm”

(Sevban Sevkal - Harun Özcüler/ IHA)

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.