Polis Adaylari Oyun Havalari Esliginde Mezuniyetlerini Kutladi

Yozgat Polis Meslek Egitim Merkezi’nde (POMEM) 8 aylik temel egitimini tamamlayan 389 polis adayi, çalan oyun havalari esliginde mezuniyetlerini kutladi.

Polis Adaylari Oyun Havalari Esliginde Mezuniyetlerini Kutladi
Yozgat Polis Meslek Egitim Merkezi, 26. dönem mezunlarini verdi. Polis Meslek Egitim Merkezi bahçesinde düzenlenen program saygi durusu ve Istiklal Marsi’nin okunmasi ile basladi.

Daha sonra dönem birincisi Ali Çakir, yas kütügüne dönem plaketini çakti. Dereceye giren 10 ögrenciye il protokolü tarafindan basari belgesi, plaket ve çesitli hediyeler verildi.

Programa Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Baskani Celal Köse, Cumhuriyet Bassavcisi Hasan Uçak, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadag, Il Jandarma Alay Komutani Kidemli Albay Ali Sefa Yilmaz, Il Emniyet Müdürü Murat Esertürk ve daire müdürleri katildi.

Yozgat Valisi Ziya Polat yaptigi konusmada, “Bugün 389 yigidimiz 8 aylik egitim döneminin ardindan devletine, milletine hizmet yolunda bugün Bismillah diyecekler. Bu vesile ile hepsini kutluyor, hayirli olsun diliyorum. Polis, millettir, devlettir, bayraktir ve vatandir. Bunu her gün gördünüz, bunu yüreginizde hissettiginizi biliyoruz. Bu devlet ugruna, vatan ugruna, bu bayrak ugruna ve ezan ugruna hepimizin canimizi severek verdigimizi ve verecegimizi biliyoruz. Hep söylüyoruz devletin emrinde, milletin hizmetinde nice basarilariniz olsun, yolunuz bahtiniz açik olsun, hayirli ugurlu olsun” dedi.

Yozgat Polis Meslek Egitim Merkezi Müdürü Zafer Kisi ise, “Okulumuz kurulu bulundugu günden bu yana emniyet teskilatina, adalet ve hukukun üstünlügüne inanan, devletine, vatanina, milletine bagli, ülkenin bölünmez bütünlügü için gözünü budaktan esirgemeyen binlerce polis yetistirmistir ve yetistirmeye de devam edecektir. Bugün de yine 26. dönem Yozgat POMEM olarak 389 vatan evladini mezun edecek olmanin hakli gururunu yasiyoruz. Ögrencilerimiz, yüksek donanima sahip polisler olarak yüce milletimize en iyi hizmeti sunabilme adina bütün sabir, azim ve gücünüzle tüm birikimlerinizi paylasmaya ve elinizden gelenin en iyisini sunmaya gayret ediniz, emekleriniz için sizlere tesekkür ediyorum” seklinde konustu.

Konusmalarin ardindan polis adaylari yemin ederek kep firlatti. Polislige ilk adimlarini atan 389 aday, çalan oyun havalari esliginde mezuniyeti kutladi.
Kaynak: İHA