Ögrenciler Teknolojiyle Eglenerek Ingilizce Ögrenme Ile Ilgili Ön Yargisini Yendi

Kirsehir ve Türkiye'nin farkli illerindeki okullar arasinda uygulanan uluslararasi proje ile ögrencilerin teknolojiyle eglenerek Ingilizce ögrenme ile ilgili ön yargilarini gidermeleri saglandi.

Uluslararasi alanda okullarin projelerini paylastigi ve yardimlastigi "eTwinning" platformunda paylasilan "Spring in My Country Projesi"ne Türkiye'den 8, Isveç, Portekiz, Romanya, Polonya, Litvanya, Hirvatistan, Ürdün, Bulgaristan ve Ermenistan'dan 20 okulun ögretmen ve ögrencileri katildi.

Kirsehir 30 Agustos Zafer Ilkokulu sinif ögretmeni Levent Yildirim'in yöneticiligini yaptigi, bu yilin mart ayinda baslatilan projede ögrenciler, sosyal medya ve çevrim içi programlarla çesitli etkinliklere katilarak Ingilizce egitimlerini pekistirdi.

Hazirlanan eylem plani çerçevesinde ögretmenlerinin katkisiyla her ay birbirlerine Ingilizce mektuplar yazan ögrenciler, karsilikli hediyeler de gönderdi.

Sosyal medya uygulamalarinda olusturulan gruplarda dünyanin çesitli ülkelerindeki akranlariyla çalisabilme, yabanci dil pratigi yapabilme, ögrenmeyi çok daha eglenceli ve motive edici bir ortamda deneyimleme firsati bulan ögrenciler, kendi kültürlerini de Ingilizce olarak tanitma imkani yakaladi.

30 Agustos Zafer Ilkokulu'ndan katilan 34 ögrenci, ögretmen ve velilerinin de katkisiyla Türkiye ve yurt disindan katilan akranlariyla sanat çalismalari, çizimler, müzik, drama ve oyunlari gelistirdi.

Projenin yöneticisi Yildirim, AA muhabirine, bu proje ile ögrencilerin Ingilizce ögrenme ile ilgili ön yargilarini ortadan kaldirmayi amaçladiklarini vurgulayarak, sunlari ifade etti:

"Ögrencilerimizin, Avrupa ve dünyadaki akranlariyla çalisabilme, yabanci dil pratigi yapabilme, ögrenmeyi çok daha eglenceli ve motive edici bir ortamda deneyimleme firsatlari oldu. Farkli sosyal ve cografi çevrelerde yasayan akranlari ile tanisma, etkilesimde bulunma ortamlari yakaladilar. Yasam boyu ögrenen, kendini farkli dillerde de ifade edebilen, edindigi dil becerisini etkinliklerle yasama aktarabilen bireyler yetistirmek amaçlandi. Ögrenciler, her ay canli görüsmeler yaparak Ingilizce pratigini gelistirdi. Teknolojiyle eglenerek Ingilizce ön yargisini yendiler."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.