Merzifon'da Vatandaslara Kovid-19 Için 'Hatirlatma Dozlarinizi Tamamlayin' Çagrisi

Merzifon Ilçe Saglik Müdürü Dr. Nesrin Pircanoglu, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karsi ilk doz asisini yaptirip halen ikinci doz asisini yaptirmamis veya hatirlatma dozunu tamamlamamis olan vatandaslari saglik tesislerine beklediklerini bildirdi.

Pircanoglu, AA muhabirine yaptigi açiklamada, vatandaslara asi çagrisinda bulundu.

Kovid-19 salginiyla mücadelede asinin önemli bir silah oldugunu aktaran Pircanoglu, sunlari söyledi:

"Omicron varyantinin baskin duruma gelmesi göz önünde bulundurularak hatirlatma dozu ile ilgili alinan yeni karar, 'tüm vatandaslarimiz belirlenmis asi takviminin üzerinden üç aydan uzun süre geçmisse diledikleri asi türü ile hatirlatma dozu asisi olabileceklerdir.' seklinde olmustur. Bu nedenle ilk doz asisini yaptirip, hala ikinci doz asisini yaptirmamis veya hatirlatma dozunu tamamlamamis olan vatandaslarimizi bir an önce asilarini yaptirmak için aile sagligi merkezlerimize ve hastanemize bekliyoruz. Asilarimizi yaptiralim, kendimizi ve sevdiklerimizi koruma altina alalim.”

Vatandaslarin sagligini koruyabilmek için Kovid-19 pandemisine karsi yogun bir mücadele yürüttüklerini aktaran Pircanoglu, "Kovid-19 pandemisi ortaya çikan yeni varyantlarla birlikte sürüyor. Bizler de pandemi ile mücadelemizi yogun bir sekilde sürdürüyoruz. Pandemi ile mücadelenin bilinen en etkili yolu asidir. Asilama çalismalarinda Ilçe Saglik Müdürlügü olarak ciddi çalismalar yapiyoruz. Vatandaslarimiz da büyük oranda alinan tedbirlere ve kurallara riayet ediyor. Asi konusunda da duyarlilik gösteriyorlar. Pandemi devam ettigi sürece rehavete kapilmadan her zaman söyledigimiz ‘maske, mesafe ve hijyen’ kurallarina uymaya devam etmeliyiz. Asilarimizi eksiksiz bir sekilde yaptirmaliyiz. Özellikle 3. doz hatirlatma asimizi mutlaka olmaliyiz." ifadelerini kullandi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.