Tartistigi Kisiyi Öldüren Eski Sinop Belediye Baskanina 18 Yil Hapis Cezasi

Sinop'ta tartistigi Atif Argun'u öldüren eski Sinop Belediye Baskani Zeki Yilmazer, 18 yil hapis cezasina çarptirildi.

Sinop Agir Ceza Mahkemesi'nde görülen durusmaya, tutuklu sanik Zeki Yilmazer, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilisim Sistemi (SEGBIS) araciligiyla katildi.

Tutuksuz sanik Cemalettin Kaya ile taraf avukatlarinin hazir bulundugu durusmada, tutuklu sanik Yilmazer, kendisini korumak maksadiyla hareket ettigini öne sürerek beraatini istedi.

Argun'un ailesinin avukatlari ise sanigin tasarlayarak öldürme suçundan cezalandirilmasini ve indirim yapilmamasini talep etti.

Iddia makami, savunmalarin ardindan tekrarladigi mütalaasinda, tutuklu sanik Yilmazer'in "kasten öldürme" suçundan cezalandirilmasini istedi.

Mahkeme heyeti Yilmazer'i üzerine atili kasten öldürme suçunu isledigi sabit oldugundan 18 yil hapis cezasiyla cezalandirilmasina karar verdi.

Tutuksuz sanik Cemalettin Kaya ise suç delillerini yok etme, gizleme veya degistirme suçunu isledigi gerekçesiyle mahkemece 10 ay hapis cezasina çarptirildi.

- Olay

Sinop'ta 21 Eylül 2020'de, Gelincik Mahallesi’ndeki bir restoranda eski Belediye Baskani Zeki Yilmazer (62) ile Atif Argun (68) arasinda bilinmeyen nedenle tartisma çikmis, iki tarafin da silah kullandigi iddia edilen kavgada, ates eden Yilmazer, Argun’u vurarak yaralamisti. Saglik ekiplerince Sinop Atatürk Devlet Hastanesine kaldirilan Argun, yapilan müdahaleye ragmen yasamini yitirmisti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.