Seçer Açiklamasi 'Bu Kentte Yasayan Herkes Mersinlidir'

İçel Büyüksehir Belediye Baskani Vahap Seçer, İçel’de yerli ve yabanci kavramini kabul etmedigini belirterek, "Burada yasayan, burada doyan, kendini İçelli hisseden bütün hemsehrilerim İçellidir” dedi.

Seçer Açiklamasi 'Bu Kentte Yasayan Herkes Mersinlidir'
Seçer, İçel Servis Araci Isletmecileri Esnaf Odasi’nin bu yil 3’üncüsünü düzenledigi ’Geleneksel Bahar Senligi’ne katildi.

İçel’in göç ile büyüyen bir kent oldugunu belirten Seçer, aidiyet duygusu hisseden herkesin İçelli oldugunu vurguladi. Seçer, “İçel’de yerli, yabanci kavramini İçel Büyüksehir Belediye Baskani olarak redediyorum. Burada yasayan, burada doyan, kendini İçelli hisseden bütün hemsehrilerim İçellidir. Bunun yerlisi, yabancisi yoktur. Bir kurum çatisi altinda ögrencilerimizi, çalisanlarimizi isyerine ya da okuluna tasiyan yüzlerce servisçi esnafi arkadasim var. Bunlarin nüfus kagidina bakin, farkli farkli illerde dogmus, aileleri orada, ikametgahlari orada ama kendileri burada. Kendileri bir masanin etrafinda. Esleri, çocuklari arkadas. Artik bu ayrim gayrim lafini bir kenara birakmamiz lazim. Bunu ülkenin her kösesinde yayginlastirmamiz lazim. Türkiye büyük bir aile. Birbirimizi sevecegiz, sayacagiz” diye konustu.

“Insallah, esnaf kardeslerimizle bu birlikteligimiz devam edecek”

Pandemiden en çok etkilenen kitlelerden birinin de servisçiler oldugunu animsatan Seçer, bu süreçte tüm esnafin yaninda olmaya çalistiklarini, uyguladiklari sosyal politikalarla her kesimden insana ulasmaya gayret ettiklerini söyledi.

Baskan Seçer, “Tok açin halinden anlamaz. Bizim Belediye olarak öncelikli politikalarimiz sosyal politikalar. Bu kentte okula giderken giyecek ayakkabisi olmayan bir çocuk varsa, karnini doyuramayan bir çocuk varsa, bebegine mama alacak parasi olmayan anneler varsa, ben istedigim kadar metro yapayim, istedigim kadar yol yapayim, istedigim kadar bina yapayim, istedigim kadar konser verdireyim bir kiymeti harbiyesi olur mu? Ama pandemi sartlarinin yavas yavas gevsemesi ile beraber çok sükür okullar açildi, is yerleri tekrar faaliyete girdi, isleriniz de insallah bir düzene girecek” ifadelerini kullandi.

Servisçi esnafini rahatlatmaya yönelik bazi kararlar aldiklarini, esnaf ve oda baskanlari ile diyaloga büyük önem verdiklerini belirten Baskan Seçer, sunlari söyledi: “Biz konustugumuz, diyalog kurdugumuz sürece bütün sorunlari çok daha çabuk çözeriz. Bu sürede de böyle oldu. Vize ücretleri ile ilgili talepleri oldu odanin, basimiz üzerine dedik. ‘UKOME’den karar çikartalim, turizm bölgelerinde servis yapamiyoruz. Hiç olmazsa o da yaramiza merhem olsun’ dediler, UKOME’den karar çikardik. Demek ki konusunca, anlasinca, makul olunca, kimsenin hakkina yan gözle bakmadikça her sey gayet güzel yapilabiliyor. Bugüne kadar oldugu gibi bundan sonra da insallah esnaf kardeslerimizle bu birlikteligimiz devam edecek.”

İçel Servis Araci Isletmecileri Esnaf Odasi Baskani Zafer Çekmez ise pandemi dönemindeki sikintilari tekrar yasamama dileginde bulundu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.